Дбаємо про соціальний захист громадян області

1516622136 24602 - Дбаємо про соціальний захист громадян областіЗ метою захисту прав застрахованих осіб на соціальне та пенсійне забезпечення Головним управлінням Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щомісячно здійснюється аналіз даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування на предмет виявлення роботодавців (страхувальників), які мінімізують зайнятість та зарплату найманих працівників.

За результатами опрацювання даних реєстру відібрано інформацію по 374 роботодавцях, які у квітні 2018 року збільшили на 20 та більше відсотків кількість застрахованих осіб з ознакою “неповний робочий час”, та по 100 роботодавцях, у яких кількість застрахованих осіб, які виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовими договорами, більше ніж чисельність штатних працівників та/або їх кількість значно збільшено у порівнянні з попереднім звітним місяцем. Зазначену інформацію надіслано до Управління Держпраці у Чернівецькій області для перевірки стану дотримання роботодавцями законодавства про працю.

Декларуючи неповну зайнятість працівників, роботодавці прирікають їх на мізерні соціальні та пенсійні виплати. Якщо у випадку неповної зайнятості працівників та нарахуванні заробітної плати нижче мінімального рівня (3723 грн.), для зарахування працівнику до страхового стажу повного місяця роботи роботодавець зобов’язаний здійснювати донарахування єдиного внеску до мінімального розміру (819,06 грн.), то при укладанні цивільно-правових договорів, ситуація інша.

Роботодавці, які укладають цивільно-правові договори з працівником замість трудових, у переважній більшості випадків нараховують за виконану роботу від 100 до 1000 грн., при цьому, здійснення донарахування єдиного внеску до мінімального розміру чинним законодавством не передбачено, тож до страхового стажу працівнику зарахується лише частина місяця, розрахована пропорційно нарахованій заробітній платі. Крім загрози втрати страхового стажу, що в подальшому негативно вплине на пенсійне забезпечення та право на пенсію, працюючи на умовах цивільно-правових договорів, працівники самі себе позбавляють гарантованої виплати заробітної плати двічі на місяць, права на щорічну відпустку, соціальну відпустку у зв’язку із вагітністю та пологами, оплату тимчасової непрацездатності чи соціальних виплат у разі нещасних випадків на виробництві.

Сьогодні працівникам байдуже, яку зарплату їм офіційно декларує роботодавець, адже переважна більшість із них отримують сьогодні грошову винагороду «у конверті». Наразі, не байдуже нам, працівникам Пенсійного фонду, щоденно бачити розчарування громадян, які досягли пенсійного віку та звертаються за призначенням пенсії, при відмові у призначенні із-за відсутності необхідного страхового стажу, або ж призначенні пенсійної виплати на рівні мінімального розміру.

Шановні громадяни! Дбайте сьогодні про свою старість, не погоджуйтеся на тимчасові заробітки без укладання трудового договору з роботодавцем! Пам’ятайте – розмір пенсійної виплати напряму залежить від розміру офіційно задекларованої роботодавцем заробітної плати!

background Layer 1
Зателефонувати
0372516920