Фахівці пенсійної служби проводять активну роз’яснювальну роботу серед підприємців області

Kapra pidpryyem 1024x768 - Фахівці пенсійної служби проводять активну роз’яснювальну роботу серед підприємців областіПредставники Фонду на Буковині проводять активну інформаційно-роз’яснювальну роботу серед мешканців краю щодо важливості офіційного оформлення трудових відносин та оплати праці для отримання належних соціальних виплат сьогодні та гідного пенсійного  забезпечення в майбутньому. А позаяк однією з найбільших категорій страхувальників і застрахованих осіб є представники малого бізнесу, особливу увагу пенсійна служба приділяє роботі з фізичними особами-підприємцями.

Провідний спеціаліст  Герцаївського відділу обслуговування громадян  (сервісного центру)    Мариян Скрипа провів зустріч з приватними підприємцями ринку «Світанок».

Фахівець пенсійної служби акцентував увагу представників малого бізнесу на негативних наслідках такого явища, як нелегальна зайнятість із використанням праці найманих працівників без укладання трудових угод. Зазначив, що в результаті тіньової зайнятості та зарплат «у конвертах» люди позбавляються соціальних виплат, гарантованих законодавством, а в майбутньому ризикують опинитися за межею бідності, отримуючи мізерну пенсію або взагалі не маючи можливості реалізувати своє право на пенсійне забезпечення. Окрім того, зауважив Мариян Скрипа, внаслідок несплати або применшення роботодавцями належних відрахувань, зокрема страхових внесків, бюджет Пенсійного фонду недоотримує кошти, з яких здійснюються пенсійні виплати.

Представник Фонду надав підприємцям детальні роз’яснення порядку нарахування пенсій та наголосив на залежності їх розміру від тривалості страхового стажу й розміру легальної заробітної плати, з якої сплачено страхові внески.

Розповів про широкі можливості отримання достовірної інформації з питань пенсійного забезпечення на Веб-порталі Пенсійного фонду Rynok PP Kaptar - Фахівці пенсійної служби проводять активну роз’яснювальну роботу серед підприємців областіУкраїни і запропонував зареєструватися на цьому електронному сервісі.

Начальник Путильського відділу обслуговування громадян Іван Каптарь провів зустріч з працівниками й відвідувачами селищного ринку.

Керівник сервісного центру поінформував присутніх про порядок зарахування страхового стажу та збільшення вимог до його тривалості для призначення пенсії.  Зокрема, повідомив, що  страховий стаж обчислюється за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Інформація  про нарахування заробітної плати та сум єдиного внеску формується на основі звітності страхувальників – юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

На жаль, не всі страхувальники своєчасно сплачують єдиний внесок, зазначив Іван Каптарь, внаслідок чого значно скорочуються надходження доходів до бюджету Пенсійного фонду України, кошти  якого спрямовуються на здійснення пенсійних виплат. А найголовніше – працівникам таких недобросовісних роботодавців не зараховується страховий стаж, поки заборгованість не буде повністю погашена.

З огляду на те, що з 1 січня нинішнього року для призначення пенсії за віком після досягнення 60-ліття потрібно мати не менше 25 років страхового стажу, а щороку вимога за цим критерієм зростатиме до 2028-го, коли необхідний страховий стаж становитиме 35 років, зарахування страхового стажу має важливе значення для обчислення розміру пенсійної виплати.

Відповідаючи на запитання присутніх, посадовець акцентував увагу фізичних осіб-підприємців на тім, що провадити діяльність необхідно таким чином, аби не допускати заборгованості з єдиного соціального внеску, адже у разі її наявності як працівникам, так і самим роботодавцям не зараховуватиметься відповідний період роботи до страхового стажу. З огляду на те, що вимоги до мінімального страхового стажу, необхідного для призначення пенсії, суттєво зросли, такий фактор здатний завадити справедливій реалізації права на пенсійне забезпечення або навіть спричинити його позбавлення.

– Тільки офіційне оформлення трудових відносин й оплати праці, своєчасна сплата роботодавцем страхових внесків здатні гарантувати працівникові соціальний захист і упевненість в завтрашньому дні у вигляді гідного пенсійного забезпечення, – резюмував представник Пенсійного фонду.

background Layer 1
Зателефонувати
0372516920