На Буковині обговорили питання новацій пенсійного законодавства на засіданні фокус-груп

Gertsa fokus grup - На Буковині обговорили питання новацій пенсійного законодавства на засіданні фокус-групНачальник Герцаївського відділу обслуговування громадян Лариса Капра взяла участь у засіданні фокус-груп на тему «Обізнаність щодо основних положень пенсійної реформи», проведеному на базі Герцаївської районної філії  ОЦЗ в рамках проекту «Просування реформ в регіони». Захід зорганізований за ініціативи виконавчого партнера Центру громадської  активності «Синергія».

Посадовець пенсійного відомства розповіла на засіданні про порядок формування пенсійного забезпечення, зауваживши на залежності розміру пенсійних виплат від тривалості страхового стажу та розміру легальної заробітної плати, з якої сплачено страхові внески. Лариса Капра наголосила, що з 1 січня 2018 року правом на призначення пенсії за віком після досягнення 60-ліття зможуть скористатися тільки ті громадяни, які матимуть не менше 25 років страхового стажу. Надалі вимога за цим критерієм збільшуватиметься щороку на рік і в 2028 році становитиме 35 років.

Виконавчий директор Центру громадської активності «Синергія» Наталя Батракова акцентувала увагу присутніх на нововведеннях пенсійного законодавства, які можуть мати для частини людей негативні наслідки, пов’язані з недостатнім стажем для нарахування пенсії.

Учасники зустрічі зауважили на тому, що законодавство в першу чергу має враховувати інтереси людини праці та забезпечувати її соціальний захист.

В рамках проекту «Підтримка регіонального діалогу щодо пенсійної реформи в Чернівецькій області», центр громадської активності «Синергія» провів семінар на тему «Обізнаність щодо основних положень пенсійної реформи”. Захід відбувся  у приміщенні Заставнівської районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості за участі начальника Заставінівського відділу обслуговування громадян управління обслуговування громадян ГУ ПФУ в Чернівецькій області Віктора СтасюкаIMG 3629e817970884c6db376d05e173e5ae V 1024x576 - На Буковині обговорили питання новацій пенсійного законодавства на засіданні фокус-груп та начальника відділу соціально-трудових відносин, сімейної та гендерної політики, протидії торгівлі людьми Леоніда Онищенка.

Керівник проекту Тетяна Медіна висвітлила основні проблемні питання реалізації пенсійної реформи в Україні. Великий відсоток громадян, які сьогодні не сплачують єдиного соціального внеску (ЄСВ), а таких близько 10 мільйонів з 26 мільйонів осіб працездатного віку, в майбутньому будуть мати серйозні проблеми з пенсійним забезпеченням. У 2018 році кожен 20-й громадянин України пенсійного віку не зможе отримувати пенсію внаслідок нестачі робочого стажу. За прогнозами українського Пенсійного фонду, через десять років 45 відсотків 60-річних українців ризикують  залишитися без пенсійного забезпечення, оскільки не зможуть набрати необхідного за новими правилами 35-річного стажу. Їм доведеться виходити на пенсію в 63-65-річному віці. Вказаний проект має на меті привернути увагу до проблем пенсійного забезпечення шляхом  залучення до суспільного діалогу всіх зацікавлених сторін. Його реалізація також сприятиме формуванню у мешканців краю більш свідомого ставлення до майбутнього пенсійного забезпечення.

Віктор Стасюк поінформував присутніх про основні положення пенсійної реформи, надав роз`яснення порядку зарахування страхового стажу, ознайомив з умовами призначення, перерахунку та виплати пенсій, а також з можливостями Веб-порталу Пенсійного фонду України, на якому запропонував зареєструватися. Не оминув увагою і новий серівс Пенсійного фонду  – СМС-інформування, стати користувачами якого відразу виявили бажання 8 відвідувачів семінару.

Bilan fokus grupa - На Буковині обговорили питання новацій пенсійного законодавства на засіданні фокус-групНа базі Кіцманської районної філії центру зайнятості відбулось засідання фокус-групи  за участі представників центру громадської активності «Синетрія», фахівців соціального захисту населення, обласного центру зайнятості населення, фізичних осіб-підприємців, майбутніх пенсіонерів, роботодавців. Пенсійний фонд представляв начальник відділу з питань призначення та перерахунків пенсій в Кіцманському районі Борис Білан.

Темою обговорення були шляхи реалізації й популяризації пенсійної реформи та пов’язані з цими процесами проблеми. Особливу увагу учасники зустрічі приділили питанням легалізації заробітної плати й детінізації зайнятості населення району, які справляють безпосередній вплив на майбутнє пенсійне забезпечення нинішніх працівників та їх соціальний захист. Роботодавцям наголошено на обов’язковості нарахування й виплати найманим працівникам заробітної плати в розмірі, не меншому законодавчо встановленого мінімального, та правильного відображення в місячній звітності даних щодо працівників, зайнятих неповний робочий день.  Одним із ефективних методів боротьби з порушеннями трудового законодавства вказано ретельну перевірку поданої роботодавцями звітності та контроль за належним оформленням ними трудових відносин з найманими працівниками.

В результаті плідного обговорення актуальної тематики прийнято низку  рішень щодо шляхів вирішення зазначених проблем.

background Layer 1
Зателефонувати
0372516920