Засідання робочої групи з питань легалізації зайнятості та заробітної плати відбулось на Київщині

1 2Голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний взяв участь у засіданні обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення й обласної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат та податкового боргу.

 

Керівник Фонду наголосив: важливо, аби у питаннях легалізації трудових відносин всі контролюючі органи діяли спільно і злагоджено, максимально використовуючи надані їм повноваження.

 

— Є пряме доручення Прем’єр-міністра України щодо виявлення та усунення фактів прихованої зайнятості. Мова йде  про те, що люди, які працюють неофіційно, стоять на прямому шляху до бідності. Крім того, такі громадяни не мають соціального захисту, — зазначив Олексій Зарудний.

 

Також у засіданні взяли участь голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега, представники Державної фіскальної служби, органів соцзахисту, об’єднання профспілок та організації роботодавців Київщини тощо.

 

Очільник Київської області Олександр Горган розповів, що однією із найгостріших проблем Київщини є трудова міграція  працездатного населення з області до Києва. Щоденно, за неофіційними даними,  до столиці від’їжджає до 200 тисяч  населення робітничих професій, внаслідок чого місцевими бюджетами недоотримано біля 3 млрд грн.

 

Начальник головного управління Пенсійного фонду України у Київській області Василь Фатхутдінов  у своїй доповіді зосередив увагу на роботі по здійсненню моніторингу відомостей реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування задля виявлення ознак порушень законодавства про працю. Зокрема, зупинився на питанні пошуку несумлінними роботодавцями різних способів мінімізації витрат на оплату праці, ухилення від сплати єдиного соціального внеску.

 

— На сьогодні в Київській області 410 тисяч застрахованих осіб, що майже на 6 тисяч осіб більше, ніж на кінець минулого року. Загалом із 800 тисяч працездатного населення Київщини не задіяно в жодній сфері економіки близько 200 тисяч осіб, або четверта частина. Саме на цю категорію громадян ми спрямовуємо роботу, зокрема роз’яснювальну, щодо залучення їх до сплати страхових внесків, — зазначив керівник Пенсійного фонду області.

 

Проводячи моніторинг відомостей реєстру застрахованих осіб було виявлено, що на Київщині деякі роботодавці своїм керівникам або бухгалтерам нарахували заробітну плату від 100 до 547 тисяч гривень. При цьому середня заробітна плата інших працівників становила 8 тисяч гривень. Також деякі роботодавці мінімізують свої видатки шляхом оформлення діяльності на приватних підприємців. Дані факти можуть свідчити про можливу «тінізацію» заробітної плати.

 

Підсумком наради стало доручення головам райдержадміністрацій та  керівникам комісій з питань легалізації зайнятості та заробітної плати активізувати роботу в районах з врахуванням результатів  і рекомендацій проведеної наради.

 

2 3

3 1

background Layer 1
Зателефонувати
0 800 503 753