22.03.2018
Пошук
Актуальні запитання
27.02.2018
Щодо надання документа, що засвідчує факт перебування на утриманні померлого годувальника непрацездатних членів сім'ї
05.01.2018
Щодо призначення пенсії по інвалідності особі, яка брала участь у Революції Гідності
22.12.2017
Щодо віку, до досягнення якого дитина має право на одержання пенсії в зв'язку з втратою годувальника за "військовим" законом
30.10.2017
Щодо порядку встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною у зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій»
09.06.2015
Я працював у Болгарії 10 місяців, чи призначать мені пенсію за цей стаж?
17.03.2015
Чи можливе зарахування до українського страхового стажу періоду роботи, набутого на території Монголії?
22.02.2018
Щодо підвищення пенсій особам з інвалідністю внаслідок загального захворювання та особам з інвалідністю з дитинства
11.01.2018
Щодо проведення перерахунку пенсії
17.01.2018
Щодо загального порядку виплати пенсій
27.11.2017
Щодо порядку виплати пенсії відповідно до "військового" закону
15.01.2016
Чи виплачується пенсія пенсіонерам, які переїжджають на проживання до Латвійської Республіки?

Головна    НОВИНИ    Архів новин    2017 рік

Регіональні управління Пенсійного фонду України інформують про основні принципи пенсійної реформи
2 серпня 2017

Вінниччина

Під час робочої наради при голові Вінницької обласної Державної адміністрації, начальник головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Олена Корчака прозвітувала про основні показники діяльності Пенсійного фонду Вінниччини за підсумками 1 півріччя 2017 року та презентувала напрямки реформування пенсійної системи відповідно до законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» № 6614.

На обліку в органах Фонду в області перебуває 480 тис. пенсіонерів. Страховий стаж до 15 років мають 6% пенсіонерів, понад 35 років - 48% отримувачів пенсійних виплат. За результатом аналізу новопризначених пенсій 2016 року, кількість осіб зі страховим стажем до 15 років збільшилась до 9%, а число громадян, які відпрацювали 35 років зменшилась майже вдвічі.

Запропонована Урядом пенсійна реформа спрямована на підвищення пенсій громадян. Питання виплати легальних заробітних плат та підвищення мінімальної заробітної плати напряму пов’язані з питанням підвищення пенсій. Подолання явища тіньової зайнятості населення забезпечить стабільний ріст заробітних плат. Маючи цей ресурс можна сміливо говорити про осучаснення пенсій, яке заплановане вже з 1 жовтня цього року.

Підвищення пенсійних виплат очікується для більш ніж 211 тисяч пенсіонерів області (46%), з них майже 114 тисяч осіб – отримають від 200 грн. підвищення і більше, - зазначила під час виступу керівник головного управління Пенсійного фонду Вінниччини Олена Корчака.

 

 

Волинь

Тема пенсійної реформи та пов’язаних з нею законодавчих змін, які очікують українців, стала предметом обговорення на телеканалі “Нова Волинь” у програміВарто знати”. Гості передачі Лариса Лучковська - заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області та Людмила Хомич - заступник начальника управління пенсійного забезпечення, відповідаючи на запитання ведучої, звернули увагу на зміни, від яких залежатиме розмір пенсії, після впровадження пенсійної реформи.

Зі слів фахівців Фонду осучаснення пенсій, яке планується з 1 жовтня цього року завдяки застосуванню показника середньої заробітної плати за три останні роки дозволить запустити механізм підвищення пенсійних виплат.

Людмила Хомич також наголосила, що розмір пенсії за віком встановлюється гарантовано в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність і на момент виходу на пенсію мають повний страховий стаж (для чоловіків - 35 років, для жінок - 30 років).

 

 

Хмельниччина

Верховною Радою України у першому читанні прийнято урядовий варіант пенсійної реформи.

Про зміни у пенсійному законодавстві, що запрацюють вже з 1 жовтня цього року мова йшла у прямому ефірі Хмельницького обласного телебачення. У обговоренні законопроекту пенсійної реформи взяли участь заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області Юлія Ковальчук, заступник голови комітету Верховної Ради України з питань бюджету Сергій Мельник та голова Федерації профспілок Хмельницької області Геннадій Харьковський.

У ході бесіди Юлія Ковальчук роз’яснила, які саме положення запрацюють вже з 1 жовтня 2017 року та про ряд суттєвих змін, які розпочнуться з 1 січня 2018 року. Зокрема, даним законопроектом передбачається удосконалити солідарну систему пенсійного страхування, звільнити її від невластивих видатків, диференціювати розміри пенсій залежно від набутого страхового стажу та отримуваного заробітку, замінити механізм відшкодування пільгових пенсій на сплату роботодавцями підвищеної ставки єдиного внеску й впровадити єдині підходи до обчислення пенсій.

Як зауважила фахівець Фонду, вже незабаром, з 1 жовтня поточного року, відбудеться осучаснення пенсій з використанням показника середньої заробітної плати 3 764,40 грн., тобто зазначений показник діятиме як для "нових", так і для "старих" пенсіонерів. Як наслідок, буде перераховано у сторону збільшення пенсії майже 188 тис. пенсіонерів Хмельницької області (51%).

 

 

Одещина

Зустріч керівників головного управління Пенсійного фонду в Одеській області відбулась із представниками засобів масової інформації регіону з питань реформування пенсійної системи.

 - З метою створення справедливої системи пенсійного страхування сьогодні пропонується звільнити солідарну систему від невластивих для неї видатків, відновити диференціацію розмірів пенсій залежно від заробітку, замінити механізм відшкодування пільгових пенсій, переглянути умови призначення пенсій за віком на пільгових умовах та за вислугу років; впровадження єдиних підходів до обчислення пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, - зазначила в. о. начальника головного управління Фонду в області Олена Аброскіна.

 

 

Тернопільщина

Фахівці Фонду у Тернопільській області взяли участь у прямому ефірі програми "Межа правди" на місцевому телеканалі TV-4 та програми "Новини" на телеканалі "ІНТБ".

У режимі онлайн спілкування телеглядачі отримали інформацію про зміни, які передбачає пенсійна реформа вже з 1 жовтня 2017 року.

 Найбільш болючим для громадян області є питання низького розміру пенсій. Із 284 380 пенсіонерів 12 494 (4,4%) отримують мінімальну пенсію 1 312 грн.

Нижче прожиткового мінімуму отримують понад 36 тис. громадян (12,7%). В області налічується 292,3 тис. пенсіонерів та 250,5 тис. застрахованих осіб, тобто одна застрахована особа утримує 1,2 пенсіонера.

Рівень виплати заробітної плати потребує постійного контролю. Так, заробітна плата менше мінімальної в умовах відпрацьованого повного місяця отримують по області 18 662 застраховані особи. А тому цілком очевидним є необхідність зміни такої ситуації, яка не влаштовує сучасних пенсіонерів, та тих хто збирається виходити на пенсію, - наголосила Алла Якубовська, перший заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області.

 

 

Львівщина

Про основні засади реформування пенсійної системи йшлось під час прес-конференції на тему «Пенсійна реформа», яка відбулась у Львівському прес-клубі.

Перший заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Олександр Сафін окреслив основні положення проекту пенсійної реформи, а це – осучаснення пенсійних виплат, встановлення єдиних правил нарахування пенсій тощо.

За його словами, основна мета пенсійних нововведень – це відновлення соціальної справедливості та диференціація пенсій в залежності від тривалості страхового стажу та рівня заробітної плати.

До обговорення активно долучились президент Асоціації роботодавців Львівщини Зеновій Бермес та аудитор Михайло Соловій.

На численні запитання журналістів надано вичерпні відповіді.

Довідково: станом на 1 липня 2017 року загальна чисельність пенсіонерів області складає 693,5 тис. осіб, середній розмір пенсії становить 1 785,66 грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

версія для друку
Лист адміністратору | Статистична карта