15.12.2017
Пошук
Актуальні запитання
07.12.2017
Щодо надання пенсіонером органу Пенсійного фонду документів про своє працевлаштування
20.11.2017
Щодо призначення пенсії за віком незалежно від віку
30.10.2017
Щодо порядку встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною у зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій»
22.09.2017
Щодо встановлення інвалідності ліквідатору аварії на ЧАЕС
09.06.2015
Я працював у Болгарії 10 місяців, чи призначать мені пенсію за цей стаж?
17.03.2015
Чи можливе зарахування до українського страхового стажу періоду роботи, набутого на території Монголії?
30.10.2017
Зміни, внесені до ст. 59 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” з 01.10.2017 року
30.10.2017
Щодо переведення з пенсії по інвалідності особам з інвалідністю внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання на пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»
15.12.2017
Про поновлення виплати пенсії
27.11.2017
Щодо порядку виплати пенсії відповідно до "військового" закону
15.01.2016
Чи виплачується пенсія пенсіонерам, які переїжджають на проживання до Латвійської Республіки?

Головна    ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ    Перерахунок пенсій

Щодо порядку проведення перерахунку пенсій особам, які після призначення пенсії займались підприємницькою діяльністю.
26 сiчня 2017

Я вийшла на пенсію у 2006 році. Після виходу на пенсію я по 2009 рік займалась підприємницькою діяльністю. Чи маю я право на перерахунок пенсії?

 

Порядок проведення перерахунку пенсій особам, які після призначення пенсії продовжували працювати та набули відповідний страховий стаж, визначено частиною 4 статті 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі - Закон).

У разі, якщо особа після призначення пенсії продовжувала працювати та набула страхового стажу не менш як 24 місяці, за бажанням пенсіонера перерахунок пенсії може проводитись із дорахуванням страхового стажу та врахуванням заробітної плати за ці періоди.

Тобто, до страхового стажу враховуються всі місяці, за які сплачено страхові внески, а заробітна плата обчислюється за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року або за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу до 1 липня 2000 року та за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. Показник середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії, залишається незмінним.

У разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку). В цьому випадку дораховується лише страховий стаж. Заробітна плата (дохід), з якої обчислена пенсія, не змінюється.

Фізичні особи – суб'єкти підприємницької діяльності, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування, підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню. Вони є по відношенню до себе страхувальниками.

Враховуючи те, що страховий стаж – період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, періоди, коли особа займалася підприємницькою діяльністю, за які в системі персоніфікованого обліку відсутні дані про сплату страхових внесків, до страхового стажу не зараховуються.

Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду, відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

У разі, якщо зазначену доплату не було здійснено, до страхового стажу зараховується період, визначений за кожний місяць з урахуванням фактично сплачених страхових внесків.

Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

Таким чином, у разі якщо згідно даних персоніфікованого обліку у Вас є страховий стаж, набутий після призначення пенсії, Ви маєте право на перерахунок пенсії. Перерахунок буде проведено за вищевикладеними правилами за Вашим зверненням.

 

 

версія для друку
Лист адміністратору | Статистична карта