18.08.2017
Пошук
Актуальні запитання
08.08.2017
Щодо зарахування до страхового стажу роботи підлітків у колгоспі у 1947-1952 роках
25.07.2017
Щодо переведення з одного виду пенсії на інший, якщо пенсіонер - лежачий і перебуває у будинку престарілих
07.07.2017
Щодо перерахунку пенсії пенсіонеру МВС з урахуванням стажу, набутого після звільнення зі служби
06.06.2017
Щодо призначення пенсії в разі втрати годувальника за нормами Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" за загиблого брата
09.06.2015
Я працював у Болгарії 10 місяців, чи призначать мені пенсію за цей стаж?
17.03.2015
Чи можливе зарахування до українського страхового стажу періоду роботи, набутого на території Монголії?
15.08.2017
Щодо перерахунку достроково призначеної пенсії
01.08.2017
Щодо перерахунку пенсії та надбавок державному службовцю
24.03.2017
Про недоотриману пенсію за померлого батька
24.07.2017
Щодо виплати пенсії працюючому пенсіонеру
15.01.2016
Чи виплачується пенсія пенсіонерам, які переїжджають на проживання до Латвійської Республіки?

Головна    ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ    Призначення пенсій    Загальнообов'язкове державне пенсійне страхування

Щодо встановлення статусу члена сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни
17 лютого 2017

Мій чоловік помер 13 лютого 2016 року. За життя був учасником бойових дій (інтернаціоналістом) та інвалідом 3 групи. Вдруге я одружена не була. Чи маю я право на статус члена сім’ї померлого ветерана війни?

 

Статус члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни визначається Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (далі Закон).

Так, відповідно до статті 10 Закону чинність цього Закону поширюється, зокрема, на сім'ї військовослужбовців, учасників бойових дій на території інших держав, прирівняних до них осіб, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час захисту Батьківщини або виконання інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), а також внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті або одержаного в період проходження військової служби чи на території інших держав під час воєнних дій та конфліктів.

До членів сімей загиблих (тих, які пропали безвісти) військовослужбовців та інших осіб, зазначених у цій статті, належать, зокрема, один з подружжя, який не одружився вдруге.

Відповідно до Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранам війни, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.1994 №302, особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону, органами праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації видаються посвідчення з написом "Посвідчення члена сім'ї загиблого".

Для отримання документу, який підтверджує поширення на Вас Закону Вам необхідно звернутись до органів праці та соціального захисту населення за місцем Вашої реєстрації.

 

версія для друку
Лист адміністратору | Статистична карта