27.04.2017
Пошук
Актуальні запитання
19.04.2017
Щодо можливості підвищення розміру пенсії у зв'язку із більш пізнім виходом на пенсію
04.04.2017
Щодо визначення права на мінімальну пенсію відповідно до Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці"
13.04.2017
Щодо дати призначення пенсії в разі втрати годувальника за "військовим" законом
06.01.2017
Щодо переходу на інший вид пенсії
09.06.2015
Я працював у Болгарії 10 місяців, чи призначать мені пенсію за цей стаж?
17.03.2015
Чи можливе зарахування до українського страхового стажу періоду роботи, набутого на території Монголії?
02.03.2017
Щодо перерахунку пенсії державному службовцю
26.01.2017
Щодо порядку проведення перерахунку пенсій особам, які після призначення пенсії займались підприємницькою діяльністю.
24.03.2017
Про недоотриману пенсію за померлого батька
07.03.2017
Щодо виплати пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про державну службу", у період роботи
15.01.2016
Чи виплачується пенсія пенсіонерам, які переїжджають на проживання до Латвійської Республіки?

Головна    ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ    Призначення пенсій    Загальнообов'язкове державне пенсійне страхування

Щодо визначення права на мінімальну пенсію відповідно до Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці"
4 квiтня 2017

Я працював на Бориславському озокеритному рудоуправлінні. Маю підземний стаж 10 років 1 місяць.  Чи  маю я право на отримання «шахтарської» пенсії у зв’язку з тим, що з 1 січня 2017 працівників озокеритних копалень прирівняли до шахтарів на вугільних копальнях?

 

Законом України "Про підвищення престижності шахтарської праці" (далі – Закон) визначено додаткові гарантії щодо мінімального розміру пенсій шахтарям.

Так, Законом передбачено, що мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менше як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. 

Статтею 1 Закону  передбачено, що його дія поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві та уранові руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості - за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

31 березня 2016 року прийнято Закон України "Про внесення зміни до статті 1 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" щодо працівників калієво-магнієвих та озокеритних копалень" (№ 1066), який дає право працівникам, які видобувають магнієві солі (солі калієво-магнієві та солі магнієві) та озокеритні руди, та які зайняті на підземних роботах повний робочий день не менш як 15 років чоловіки та 7,5 років жінки отримувати мінімальний розмір шахтарської пенсії.

Цей Закон набрав чинності з 1 січня 2017 року.

Оскільки Ви були зайняті видобутком озокеритних руд менше 15 років, на жаль, права на мінімальну пенсію, встановлену для шахтарів, Ви не маєте.

 

 

версія для друку
Лист адміністратору | Статистична карта