22.03.2018
Пошук
Актуальні запитання
27.02.2018
Щодо надання документа, що засвідчує факт перебування на утриманні померлого годувальника непрацездатних членів сім'ї
05.01.2018
Щодо призначення пенсії по інвалідності особі, яка брала участь у Революції Гідності
22.12.2017
Щодо віку, до досягнення якого дитина має право на одержання пенсії в зв'язку з втратою годувальника за "військовим" законом
30.10.2017
Щодо порядку встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною у зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій»
09.06.2015
Я працював у Болгарії 10 місяців, чи призначать мені пенсію за цей стаж?
17.03.2015
Чи можливе зарахування до українського страхового стажу періоду роботи, набутого на території Монголії?
22.02.2018
Щодо підвищення пенсій особам з інвалідністю внаслідок загального захворювання та особам з інвалідністю з дитинства
11.01.2018
Щодо проведення перерахунку пенсії
17.01.2018
Щодо загального порядку виплати пенсій
27.11.2017
Щодо порядку виплати пенсії відповідно до "військового" закону
15.01.2016
Чи виплачується пенсія пенсіонерам, які переїжджають на проживання до Латвійської Республіки?

Головна    НОВИНИ    ПОТОЧНІ

Відбулось чергове засідання Громадської ради при Пенсійному фонді України
7 грудня 2017

Вчора, 6 грудня, відбулось чергове засідання Громадської ради при Пенсійному фонді України. На порядок денний винесено чотири питання. Зокрема, щодо результатів перерахунку пенсій з 1 жовтня цього року, основних показників бюджету Пенсійного фонду на 2018 рік, плану роботи Фонду на наступний рік та заходів щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Заступник Голови правління Пенсійного фонду України Владислав Машкін, зазначив, що перерахунок пенсій фахівці Пенсійного фонду провели вчасно та в повному обсязі. В результаті осучаснення мінімальний розмір пенсій підвищився до 1452 гривень. Максимальний розмір наразі становить 10 740 гривень, а наступного року він зросте до 13 730 гривень (розмір 10-ти прожиткових мінімумів для громадян, які втратили працездатність). Видатки на виплату осучаснених пенсій склали 6,4 млрд. гривень.

-Жодних позичок ми не робили, коштів державного бюджету не використовували. Ресурсом для виплати підвищених пенсій стали кошти, які надійшли від сплати єдиного соціального внеску, - сказав Владислав Машкін.

Одним з найбільш цікавих для членів Громадської ради виявилось питання пенсійного забезпечення державних службовців, для яких тепер скасували спеціальні умови виходу на пенсію. Для цієї категорії пенсіонерів також зробили перерахунок: у кого розмір пенсії, призначеної згідно Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», виявився вищим, ніж пенсія, отримувана згідно Закону «Про державну службу», автоматично призначалась більша пенсія. Загалом, такі перерахунки були проведені для більш, ніж 70 тисяч пенсіонерів, які виходили на пенсію згідно Закону «Про державну службу».

-Стратегічно ми ідемо шляхом відмови від спеціальних умов пенсійного забезпечення. Зрозуміло, що раніше для державних службовців, науковців, вводились спеціальні норми, бо були мізерні заробітні плати і треба було працівників чимось стимулювати. Зараз за основу взято іншу стратегію, наголосив заступник Голови правління.

Ще одним напрямком, який активно обговорювався під час засідання Громадської ради, стало питання впровадження накопичувальної системи пенсійного забезпечення. Владислав Машкін заначив, що представники Пенсійного фонду беруть активну участь у робочих групах стосовно цього напрямку.

-Головні питання, які ми для себе ставимоце облік прав осіб, які беруть участь у накопичувальній пенсійній системі. І якщо за людей сплачуються обов’язкові внески, то їх облік має вестися централізовано. Робити це можна на базі реєстру застрахованих осіб, - зазначив Машкін.

Щодо основних пріоритетів роботи у наступному році, то їх визначено кілька: стабільне фінансування пенсій, продовження розвитку інформаційних технологій.

Окрім того, триватиме і оптимізація органів Пенсійного фонду України. Так, у листопаді на виконання постанови Кабміну було реорганізовано п’ять головних управлінь у Дніпропетровській, Черкаській, Кіровоградській Хмельницькій, Херсонській областях. У цих регіонах Головне управління повністю виконуватиме усі функції на території області, а управління районного рівня перестають функціонувати як окремі юридичні особи.

 -Ми розуміємо що маємо рухатись не шляхом збільшення людей фізично, які у нас працюють, а шляхом покращення якості надання послуг, фахового рівня працівників, покращення їх рівня матеріального забезпечення. Тому ми йдемо в напрямку збільшення пунктів надання послуг Пенсійного фонду на території територіальних громад. І зараз вже створено 1000 таких точок обслуговування, - зазначив посадовець.

Окрім цього, члени Громадської ради визначили порядок своєї роботи на наступний рік

 

 

 

 

 

 

 

версія для друку
Лист адміністратору | Статистична карта