22.10.2017
Пошук
Актуальні запитання
19.10.2017
Щодо зарахування до страхового стажу період отримання матеріальної допомоги по безробіттю
02.10.2017
Щодо обчислення заробітку при призначенні пенсії з урахуванням роботи в районах Крайньої Півночі
22.09.2017
Щодо встановлення інвалідності ліквідатору аварії на ЧАЕС
07.07.2017
Щодо перерахунку пенсії пенсіонеру МВС з урахуванням стажу, набутого після звільнення зі служби
09.06.2015
Я працював у Болгарії 10 місяців, чи призначать мені пенсію за цей стаж?
17.03.2015
Чи можливе зарахування до українського страхового стажу періоду роботи, набутого на території Монголії?
01.09.2017
Щодо перерахунку пенсії працюючому пенсіонеру
15.08.2017
Щодо перерахунку достроково призначеної пенсії
10.10.2017
Про перерахування пенсії на рахунок довіреної особиc
24.07.2017
Щодо виплати пенсії працюючому пенсіонеру
15.01.2016
Чи виплачується пенсія пенсіонерам, які переїжджають на проживання до Латвійської Республіки?

Головна    ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ    Призначення пенсій    Загальнообов'язкове державне пенсійне страхування

Щодо обчислення заробітку при призначенні пенсії з урахуванням роботи в районах Крайньої Півночі
2 жовтня 2017

Мені призначили пенсію у 2007 році. Роботу в районах Крайньої Півночі з 1974 по 1978 врахували у пільговому обчисленні. При цьому заробіток обчислено без урахування районного коефіцієнта і північної надбавки. Чи правильно це?

 

Згідно із ст. 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон), в редакції, чинній на час призначення Вам пенсії, для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 01.07.2000 р. незалежно від перерв та за весь період страхового стажу починаючи з 01.07.2000 р.

Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 27.12.2005 за № 1566/11846, передбачено, що для підтвердження заробітної плати за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 01.07.2000 р. надається довідка.

Довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працювала особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами.

У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.

Обчислення розміру пенсії з урахуванням районного коефіцієнта та північної надбавки проводиться із заробітку за період роботи до 01.01.1992 року.

Отже у разі надання до територіального управління Пенсійного фонду України довідки про заробітну плату з урахуванням районного коефіцієнта та північної надбавки, буде проведено перерахунок Вашої пенсії.

 

версія для друку
Лист адміністратору | Статистична карта