23.03.2018
Пошук
Актуальні запитання
27.02.2018
Щодо надання документа, що засвідчує факт перебування на утриманні померлого годувальника непрацездатних членів сім'ї
05.01.2018
Щодо призначення пенсії по інвалідності особі, яка брала участь у Революції Гідності
22.12.2017
Щодо віку, до досягнення якого дитина має право на одержання пенсії в зв'язку з втратою годувальника за "військовим" законом
30.10.2017
Щодо порядку встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною у зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій»
09.06.2015
Я працював у Болгарії 10 місяців, чи призначать мені пенсію за цей стаж?
17.03.2015
Чи можливе зарахування до українського страхового стажу періоду роботи, набутого на території Монголії?
22.02.2018
Щодо підвищення пенсій особам з інвалідністю внаслідок загального захворювання та особам з інвалідністю з дитинства
11.01.2018
Щодо проведення перерахунку пенсії
17.01.2018
Щодо загального порядку виплати пенсій
27.11.2017
Щодо порядку виплати пенсії відповідно до "військового" закону
15.01.2016
Чи виплачується пенсія пенсіонерам, які переїжджають на проживання до Латвійської Республіки?

Головна    НОВИНИ    Архів новин    2017 рік

Фахівці Пенсійного фонду України працюють над легалізацією найманої праці
13 липня 2017

З метою забезпечення прав найманих працівників на пенсійне страхування фахівці Генічеського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області працюють над легалізацією заробітної плати та трудових відносин.

13 липня 2017 року головний фахівець Фонду у складі робочої групи взяла участь у рейді - обстеженні торгових точок з метою виявлення найманих працівників, які працюють без укладання трудових угод з суб’єктами господарювання.

Робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення обстежено близько трьох десятків суб’єктів підприємницької діяльності, що працюють у сфері роздрібної торгівлі на місцевому ринку. Під час обстеження виявлено три випадки використання праці найманих працівників без відповідного оформлення трудового договору. З порушниками трудового законодавства та їх працівниками проведено бесіду про наслідки використання найманої праці без належного оформлення, в тому числі втрату соціальних гарантій найманих працівників. Приватним підприємцям вручені запрошення на засідання районної комісії з питань легалізації трудових відносин.

Довідково: спеціалістами управлінь Фонду у складі робочих груп з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення за січень – червень 2017 року проведено 246 рейдів, під час яких обстежено 2386 суб’єктів господарювання. Завдяки проведеній роботі кількість застрахованих осіб, яким заробітна плата нараховувалася менше мінімально встановленого рівня, у травні в порівнянні з січнем поточного року скоротилась на 5,5 тис. осіб, або на 43,6%.

 

Працівники Олександрійського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області з початку року у Петрівському районі обстежили понад 100 суб’єктів господарювання. Як результат - легалізовано працю трьох десятків осіб та залучено до бюджету Фонду понад 50 тис грн.

 

У прес-центрі Черкаської обласної державної адміністрації відбулось засідання міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

Начальник головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Світлана Зінник, відповідно до порядку денного, поінформувала про здійснення моніторингу щодо запровадження мінімальної заробітної плати з початку 2017 року на підприємствах та в установах області.

Вона повідомила, що є перші позитивні результати від інформування страхувальників та застрахованих осіб про факти порушення законодавства щодо оплати праці. Так, відповідно до даних звітності страхувальників області, значно скоротилась кількість застрахованих осіб, яким нараховано заробітну плату менше мінімального розміру (за січень 2017 року їх кількість становила 15062 осіб, а за травень – 7690). Більшість найманих працівників в області, а саме 60,3 % осіб, отримують заробітну плату від 3200,01 грн. до 9600,00 грн. (від мінімальної до трьох мінімальних заробітних плат). По Україні цей показник становить 60 %. Разом з тим, зростає загальна кількість застрахованих осіб в області: у травні поточного року їх кількість становила 267245 осіб, що на 12487 осіб більше, ніж у січні.

За надісланими головним управлінням Фонду матеріалами управлінням Держпраці в області у січні – червні 2017 року проведено 92 перевірки, у 84 страхувальників по 625 застрахованих особах виявлені порушення, складено 73 протоколи про адміністративне правопорушенням щодо винних осіб та винесено 63 постанови про застосування штрафних санкцій до страхувальників на загальну суму 294,4 тис. грн. Також направлено листи головам райдержадміністрацій, міським головам щодо вжиття заходів та особистого сприяння у забезпеченні реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

 

Засідання робочої групи з питань детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення відбулось у Бердичівській райдержадміністрації. У заході взяв участь перший заступник начальника головного управління Пенсійного фонду в Житомирській області Олег Шмагун.

На засідання запрошено також керівників підприємств, у яких виявлені ознаки порушення законодавства про працю та оплату праці.

- Виплата нелегальної заробітної плати «у конвертах» все більше набуває характеру соціального явища, вкрай загрозливого для економіки держави, оскільки призводить до приховування від оподаткування значних сум нелегально виплаченої заробітної плати, зменшує надходження страхових внесків до Пенсійного фонду України, обмежує можливості громадян реалізовувати своє право на отримання в повному обсязі соціальних виплат, - наголосив у зверненні до керівників підприємств перший заступник начальника головного управління Фонду в області Олег Шмагун.

 Довідково: у Житомирській області упродовж І півріччя за рахунок спільних заходів легалізовано 2116 робочих місць, в результаті чого надійшло понад 260 тис. грн. від сплати єдиного соціального внеску.

 

 

 

 

 

 

версія для друку
Лист адміністратору | Статистична карта