29.06.2017
Пошук
Актуальні запитання
20.06.2017
Щодо підвищення надбавок за особливі заслуги перед Україною
13.06.2017
Щодо дострокового виходу на пенсію матері дитини - інваліда
06.06.2017
Щодо призначення пенсії в разі втрати годувальника за нормами Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" за загиблого брата
16.05.2017
Щодо врахування в заробіток, з якого обчислюється пенсія відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", матеріальної допомоги та індексації заробітної плати
09.06.2015
Я працював у Болгарії 10 місяців, чи призначать мені пенсію за цей стаж?
17.03.2015
Чи можливе зарахування до українського страхового стажу періоду роботи, набутого на території Монголії?
12.05.2017
Щодо перерахунків розмірів пенсій інвалідам ІІІ групи у зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму
02.03.2017
Щодо перерахунку пенсії державному службовцю
24.03.2017
Про недоотриману пенсію за померлого батька
25.05.2017
Щодо порядку виплати пенсії
15.01.2016
Чи виплачується пенсія пенсіонерам, які переїжджають на проживання до Латвійської Республіки?

Головна    ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ    Призначення пенсій    Спеціальні пенсії

Щодо врахування в заробіток, з якого обчислюється пенсія відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", матеріальної допомоги та індексації заробітної плати
16 травня 2017

Прошу надати роз’яснення, чи враховується в заробіток, з якого обчислюється пенсія відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», матеріальна допомога та індексація заробітної плати

 

Заробітна плата наукових працівників згідно зі статтею 36 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» складається з посадових окладів (ставок), премій, доплат за наукові ступені, вчені звання, надбавки за стаж наукової, науково-педагогічної роботи та інших надбавок, доплат і винагород, передбачених законодавством у сфері наукової та науково-технічної діяльності.

Відповідно до ст. 37 цього Закону, пенсії науковим (науково-педагогічним) працівникам призначаються в розмірі 60 відсотків сум заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника, на яку відповідно до законодавства нараховується збір на обов’язкове державне пенсійне страхування (внески).

При обчисленні наукової пенсії враховуються суми заробітної плати особи, нараховані їй згідно із трудовим договором (контрактом) за посадами, час роботи на яких зараховується до наукового стажу.

Отже, матеріальна допомога та індексація заробітної плати включаються в заробіток для обчислення пенсії відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність».

 

версія для друку
Лист адміністратору | Статистична карта