18.11.2017
Пошук
Актуальні запитання
17.11.2017
Щодо призначення пенсії за віком незалежно від віку
26.10.2017
Щодо виплати пенсії у гривнях
30.10.2017
Щодо порядку встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною у зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій»
22.09.2017
Щодо встановлення інвалідності ліквідатору аварії на ЧАЕС
09.06.2015
Я працював у Болгарії 10 місяців, чи призначать мені пенсію за цей стаж?
17.03.2015
Чи можливе зарахування до українського страхового стажу періоду роботи, набутого на території Монголії?
30.10.2017
Зміни, внесені до ст. 59 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” з 01.10.2017 року
30.10.2017
Щодо переведення з пенсії по інвалідності особам з інвалідністю внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання на пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»
15.11.2017
Про переведення виплати пенсії до Російської Федерації
24.07.2017
Щодо виплати пенсії працюючому пенсіонеру
15.01.2016
Чи виплачується пенсія пенсіонерам, які переїжджають на проживання до Латвійської Республіки?

Головна    НОВИНИ    ПОТОЧНІ

Фахівці Пенсійного фонду України роз'яснили деталі пенсійної реформи у прямому ефірі
13 листопада 2017

Заступники Голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко та Владислав Машкін взяли участь у прямих ефірах програм на центральних телеканалах.

У програмі «Народ проти» на телеканалі «Zik» Ірина Ковпашко відповідаючи на запитання щодо дефіциту бюджету Пенсійного фонду України, пояснила, звідки беруться кошти на виплати пенсій.

Пенсійний фонд виплачує пенсії за рахунок відрахувань від зарплати тих, хто сьогодні працює. Динаміка зростання працюючих людей сьогодні є позитивною. Загалом працююче населення — і наймані працівники, і приватні підприємці – це 12,9 мільйонів осіб. І коли ми говоримо, що на 11,7 мільйонів пенсіонерів припадає 12,9 мільйонів працюючих, то це 10 працюючих утримують 9 пенсіонерів. І з огляду на те, що цього року збільшилась мінімальна заробітна плата, збільшився і розмір надходжень єдиного соціального внеску до бюджету Фонду. І це дало можливість забезпечити виплату тих пенсій, які були перераховані, — розповіла Ковпашко.

Посадовець уточнила, що у жовтні на виплату пенсій додатково спрямували 6,4 мільярди гривень. Планується, що за останній квартал року на пенсії загалом спрямується 19,6 мільярди гривень.

- Хочу зауважити, що ці кошти не будуть взяті із державного бюджету, а з тих, які були отримані як додаткові надходження, — зауважила Ковпашко.

Про те, що сьогодні Пенсійний фонду України максимально наближує послуги до населення через громадські приймальні у прямому ефірі програми «Голос народу» на каналі «112 Україна» розповів Владислав Машкін. Посадовець також акцентував увагу на тому, що зараз пенсія призначається для усіх за «єдиними правилами»:

- Ми прагнемо до того, щоб пенсія для усіх категорій громадян призначалась за єдиними правилами. Щоб не було спеціальних пенсій, якихось винятків, пов’язаних зі спеціальним статусом, — сказав Машкін.

Посадовець протягом усього ефіру відповідав на запитання телеглядачів, які додзвонювались з Одеси, Дніпра, Києва, Львова та інших міст. Зокрема, фахівець пояснив, чому в деяких громадян підвищення могло виявитись невисоким:

- З приводу того, чому невисокі пенсії навіть після перерахунку могли вийти, то усі мають пам’ятати, що пенсія залежить від двох показників: заробітної плати і страхового стажу. Якщо пенсія невелика, то або один, або інший показник є також невеликим, — зауважив Машкін.

 

Телеефір за участю Ірини  Ковпашко  можна переглянути тут.

Телеефір за участю Владислава Машкіна можна переглянути тут.

 

 

 

 

 

 

 

версія для друку
Лист адміністратору | Статистична карта