26.03.2017
Пошук
Актуальні запитання
17.02.2017
Щодо встановлення статусу члена сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни
02.02.2017
Щодо попереднього розрахунку розміру пенсії
06.01.2017
Щодо переходу на інший вид пенсії
24.11.2016
Щодо зниження пенсійного віку
09.06.2015
Я працював у Болгарії 10 місяців, чи призначать мені пенсію за цей стаж?
17.03.2015
Чи можливе зарахування до українського страхового стажу періоду роботи, набутого на території Монголії?
02.03.2017
Щодо перерахунку пенсії державному службовцю
26.01.2017
Щодо порядку проведення перерахунку пенсій особам, які після призначення пенсії займались підприємницькою діяльністю.
24.03.2017
Про недоотриману пенсію за померлого батька
07.03.2017
Щодо виплати пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про державну службу", у період роботи
15.01.2016
Чи виплачується пенсія пенсіонерам, які переїжджають на проживання до Латвійської Республіки?

Головна    ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ    Призначення пенсій    Загальнообов'язкове державне пенсійне страхування

Про виплату грошової допомоги медикам, освітянам
4 жовтня 2012

За яких умов особи при виході на пенсію мають право на отримання грошової допомоги у розмірі їх десяти місячних пенсій?

 

З 1 жовтня 2011 року, після набрання чинності Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", запроваджена нова норма, якою встановлено, що особам, які на день досягнення пенсійного віку, передбаченого ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", працювали в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до п. "е" – "ж" ст. 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" і мають страховий стаж (для чоловіків 35 років, для жінок – 30 років) на таких посадах, а також якщо вони до цього не отримували будь-яку пенсію, при призначенні пенсії за віком виплачується грошова допомога, яка не підлягає оподаткуванню, у розмірі їх десяти місячних пенсій станом на день її призначення.

Визначення страхового стажу, що дає право на виплату цієї грошової допомоги, здійснюється на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 року № 909 (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2002 № 1436).

При цьому, якщо вчитель чи лікар працює на 0,5 або 0,25 тарифної ставки, то страховий стаж як для призначення пенсії за віком, так і для визначення права на виплату грошової допомоги визначається пропорційно сплаченим страховим внескам.

Особи, яким були призначені пенсії за вислугу років і які згодом влаштувались на роботу, яка дає право на пенсію за вислугу років (в зв’язку з чим виплата пенсії за вислугу років була припинена, а на момент досягнення пенсійного віку вони працюють на посадах в державних чи комунальних закладах освіти чи охорони здоров’я і звертаються за призначенням пенсії за віком), права на таку грошову допомогу не мають, оскільки пенсія їм уже призначалась.

 

версія для друку
Лист адміністратору | Статистична карта