17.01.2017
Пошук
Актуальні запитання
11.01.2017
Щодо дострокової пенсії матері інваліда з дитинства
15.12.2016
Щодо виходу на пенсію матері, яка виховує дитину-інваліда
06.01.2017
Щодо переходу на інший вид пенсії
24.11.2016
Щодо зниження пенсійного віку
09.06.2015
Я працював у Болгарії 10 місяців, чи призначать мені пенсію за цей стаж?
17.03.2015
Чи можливе зарахування до українського страхового стажу періоду роботи, набутого на території Монголії?
03.11.2016
Щодо перерахунку пенсії після припинення трудової діяльності працюючого пенсіонера
20.09.2016
Щодо перерахунку пенсії по втраті годувальника відповідно до Закону України "Про державну службу"
29.12.2016
Щодо особливого порядку виплати пенсій за січень 2017 року у грудні 2016 року
12.07.2016
Щодо виплати пенсії відповідно до "військового" закону
15.01.2016
Чи виплачується пенсія пенсіонерам, які переїжджають на проживання до Латвійської Республіки?

Головна    ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ    Призначення пенсій    Загальнообов'язкове державне пенсійне страхування

Про визначення поняття "працюючий пенсіонер"
2 квiтня 2015

З 1 квітня 2015 року встановлено особливий порядок виплати працюючим пенсіонерам. Надайте визначення поняттю "працюючий пенсіонер". Чи є працюючим пенсіонер, який зареєстрований як приватний підприємець, але тривалий час не має доходів?

 

У чинному законодавстві не дано визначення поняття "працююча особа". Водночас, згідно зі статтею 11 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" фізичні особи-підприємці, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок), є застрахованими особами.

Відповідно до частини 3 статті 3 Закону України "Про зайнятість населення", зайнятість населення забезпечується шляхом встановлення відносин, що регламентуються трудовими договорами (контрактами), провадження підприємницької та інших видів діяльності, не заборонених законом.

Державна реєстрація фізичних осіб-підприємців – це засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру (стаття 4 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців"). Згідно із частиною 3 статті 46 цього Закону, фізична особа позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.

Тому, фізична особа-підприємець вважається працюючою до дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

 

версія для друку
Лист адміністратору | Статистична карта