29.06.2017
Пошук
Актуальні запитання
20.06.2017
Щодо підвищення надбавок за особливі заслуги перед Україною
13.06.2017
Щодо дострокового виходу на пенсію матері дитини - інваліда
06.06.2017
Щодо призначення пенсії в разі втрати годувальника за нормами Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" за загиблого брата
16.05.2017
Щодо врахування в заробіток, з якого обчислюється пенсія відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", матеріальної допомоги та індексації заробітної плати
09.06.2015
Я працював у Болгарії 10 місяців, чи призначать мені пенсію за цей стаж?
17.03.2015
Чи можливе зарахування до українського страхового стажу періоду роботи, набутого на території Монголії?
12.05.2017
Щодо перерахунків розмірів пенсій інвалідам ІІІ групи у зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму
02.03.2017
Щодо перерахунку пенсії державному службовцю
24.03.2017
Про недоотриману пенсію за померлого батька
25.05.2017
Щодо порядку виплати пенсії
15.01.2016
Чи виплачується пенсія пенсіонерам, які переїжджають на проживання до Латвійської Республіки?

Головна    ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ    Призначення пенсій    Спеціальні пенсії

Щодо переходу на інший вид пенсії
6 сiчня 2017

В 1987 році у віці 33 років мені призначено пенсію за вислугу років, як військовослужбовцю. Після призначення пенсії я продовжував  працювати та набув ще 28 років стажу.  Чи маю я право перейти на пенсію за віком відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та як визначається розмір пенсії за віком?

 

Статтею 5 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі – Закон №2262) передбачено, що особам, звільненим з військової служби, іншим особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей може призначатися (за їх бажанням) пенсія на умовах і в порядку, передбачених Законом України від 09.07.2003 №1058-ІV "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" (далі – Закон №1058).

Згідно з частиною 3 статті 45 Закону №1058 переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду від пенсіонера. При цьому враховується заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в абзаці 1 частини 1 статті 40 Закону №1058, та застосовується показник середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.

З огляду на зазначене, при переведенні особи з пенсії за вислугу років, призначеної відповідно до Закону №2262, на пенсію за віком відповідно до Закону №1058 застосовується  показник середньої заробітної плати (доходу), який враховувався при обчисленні пенсії відповідно до Закону №1058 в році, в якому особа звернулась за призначенням пенсії згідно з Законом №2262, але не менше показника середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2007 рік (1 197,91 грн.), з урахуванням якого перераховано пенсії, що були призначені чи перераховані до   2008 року.

Відповідно до статті 27 Закону №1058 пенсія за віком обчислюється за формулою  П = Зп х Кс. Складові цієї формули: Кс – коефіцієнт страхового стажу визначається відповідно до статті 25 Закону №1058, Зп – заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії визначається відповідно до частини 2 статті 40 Закону №1058. При цьому, згідно з абзацом 1 частини 1 статті 40 Закону №1058 для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року на підставі даних системи персоніфікованого обліку. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв на підставі довідки про заробітну плату.

В статті 27 Закону №1058 визначено максимальний розмір пенсії за віком, а статтею 28 Закону №1058 визначено, що мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, за наявності у чоловіків 35 років страхового стажу.

 

версія для друку
Лист адміністратору | Статистична карта