22.11.2017
Пошук
Актуальні запитання
20.11.2017
Щодо призначення пенсії за віком незалежно від віку
17.11.2017
Щодо призначення пенсії за віком незалежно від віку
30.10.2017
Щодо порядку встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною у зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій»
22.09.2017
Щодо встановлення інвалідності ліквідатору аварії на ЧАЕС
09.06.2015
Я працював у Болгарії 10 місяців, чи призначать мені пенсію за цей стаж?
17.03.2015
Чи можливе зарахування до українського страхового стажу періоду роботи, набутого на території Монголії?
30.10.2017
Зміни, внесені до ст. 59 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” з 01.10.2017 року
30.10.2017
Щодо переведення з пенсії по інвалідності особам з інвалідністю внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання на пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»
15.11.2017
Про переведення виплати пенсії до Російської Федерації
11.10.2013
Про виплату пенсії особам, звільненим з військової служби, через установи банків
15.01.2016
Чи виплачується пенсія пенсіонерам, які переїжджають на проживання до Латвійської Республіки?

Головна    ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ    Призначення пенсій    Загальнообов'язкове державне пенсійне страхування

Щодо зарахування до страхового стажу роботи підлітків у колгоспі у 1947-1952 роках
8 серпня 2017

Роз’ясніть, будь ласка, порядок зарахування до страхового стажу роботи підлітків у колгоспі у 1947-1952 роках у разі якщо документи про це не збереглись. Чи є випадки, коли «дітям війни» стаж зараховують з 9-10 років?

 

Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі-Закон) визначено, що періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом (до 01.01.2004), зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.

Статтею 56 Закону України “Про пенсійне забезпечення” (далі – Закон 1788) передбачено, що до стажу роботи зараховується робота, зокрема, на підставі членства в колгоспах та будь-яка інша робота, на якій працівник підлягав державному соціальному страхуванню, або за умови сплати страхових внесків.

У разі наявності документів, які підтверджують членство в колгоспі, рік роботи в колгоспі до 01.01.1966 зараховується як повний рік незалежно від кількості нарахованих трудоднів на рік або відпрацьованих людино-днів на рік.

Якщо ж документи, які підтверджують членство в колгоспі, відсутні, обчислення стажу роботи здійснюється за фактичною тривалістю на підставі документів того часу.

Відповідно до Типового уставу колгоспу, членами колгоспу могли бути громадяни, які досягли 16-річного віку. У деяких випадках членами колгоспу могли бути громадяни, які досягли 14-річного віку.

Зарахування до страхового стажу періодів роботи у віці до 14 років, передбачено у разі коли така робота мала місце в роки Великої Вітчизняної війни та в інші періоди ведення бойових дій.

Нормами Закону 1788 передбачено, що робота, незалежно від віку, в тому числі як вільнонайманого складу у військових частинах, в роки Великої Вітчизняної війни та в інші періоди ведення бойових дій, зараховується до стажу роботи у подвійному розмірі, а час перебування у фашистських концтаборах, гетто та інших місцях примусового утримання в період війни осіб, у тому числі дітей, насильно вивезених з тимчасово окупованої території у період Великої Вітчизняної війни, у потрійному розмірі.

Враховуючи зазначене, Вашу роботу у колгоспі у 1947-1952 роках у підлітковому віці (до 14 років) можливо зарахувати до страхового стажу виключно на підставі документів.

 

версія для друку
Лист адміністратору | Статистична карта