11.12.2017
Пошук
Актуальні запитання
07.12.2017
Щодо надання пенсіонером органу Пенсійного фонду документів про своє працевлаштування
20.11.2017
Щодо призначення пенсії за віком незалежно від віку
30.10.2017
Щодо порядку встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною у зв’язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій»
22.09.2017
Щодо встановлення інвалідності ліквідатору аварії на ЧАЕС
09.06.2015
Я працював у Болгарії 10 місяців, чи призначать мені пенсію за цей стаж?
17.03.2015
Чи можливе зарахування до українського страхового стажу періоду роботи, набутого на території Монголії?
30.10.2017
Зміни, внесені до ст. 59 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” з 01.10.2017 року
30.10.2017
Щодо переведення з пенсії по інвалідності особам з інвалідністю внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання на пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»
01.12.2017
Про отримання пенсії з доставкою додому
27.11.2017
Щодо порядку виплати пенсії відповідно до "військового" закону
15.01.2016
Чи виплачується пенсія пенсіонерам, які переїжджають на проживання до Латвійської Республіки?

Головна    ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ    Призначення пенсій    Загальнообов'язкове державне пенсійне страхування

Щодо зарахування до страхового стажу періоду догляду за особою похилого віку
6 вересня 2017

Я 1956 року народження. У 1973 році був прийнятий на роботу в колгосп, звільнився в травні 2000 року. В період з червня 1995 по квітень 2000 доглядав за 81-річною мамою, яка потребувала догляду. В трудовій книжці колгоспника зробили запис про зарахування до стажу  1995 - 2000 років. Чи зарахують до страхового стажу цей період при призначенні пенсії?

 

Згідно зі статтею 24 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, тобто Законом України “Про пенсійне забезпечення” (далі – Закон 1788).

Статтею 56 Закону 1788 передбачено, зокрема, що до стажу роботи зараховується робота, виконувана на підставі членства в колгоспах, незалежно від характеру й тривалості роботи і тривалості перерв. При цьому, при обчисленні стажу роботу в колгоспі за період після 1965 року, якщо член колгоспу не виконував без поважних причин встановленого мінімуму трудової участі в громадському господарстві, враховується час роботи за фактичною тривалістю.

Відповідно до постанови Ради Міністрів СРСР від 21.04.1975 р. № 310 про трудові книжки колгоспників, основним документом про трудову діяльність членів колгоспу є трудова книжка, в яку, зокрема, заносяться відомості про трудову участь колгоспника в громадському господарстві: дата прийняття в колгосп, встановлений річний мінімум трудової участі, його фактичне виконання. Якщо колгоспник не виробив встановлений мінімум трудової участі в громадському господарстві з причин, визнаних правлінням колгоспу чи загальними зборами колгоспників поважними, адміністрація колгоспу має внести відповідні записи до трудової книжки.

Якщо питання зарахування до стажу певного року роботи, в якому не вироблено мінімуму трудоднів з поважних причин не розглядалось правлінням колгоспу або загальними зборами колгоспників, воно може бути розглянуто правонаступником.

В разі відсутності рішення правління колгоспу або загальних зборів колгоспників (правонаступника) про зарахування певного року до стажу роботи, за відсутності даних про роботу цей період до страхового стажу не зараховується.

 

версія для друку
Лист адміністратору | Статистична карта