Пропустити навігацію

Чи нараховується єдиний внесок на суми матеріальної допомоги матерям (батькам), які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років, згідно з колективним договором?

Чи
нараховується єдиний внесок на суми матеріальної допомоги, наданої
підприємством матерям (батькам), які перебувають у відпустці по догляду за
дитиною до досягнення нею трирічного віку, згідно з колективним договором
?

 

Відповідно до
пункту 1 частини першої статті 7 Закону, базою нарахування єдиного внеску для підприємств,
установ та організацій, інших юридичних осіб, утворених відповідно до
законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та
господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового
договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за
цивільно-правовими договорами, є суми нарахованої заробітної плати за видами
виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні
та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються
відповідно до Закону України “Про
оплату праці”
, та суми винагород фізичним особам за виконання
робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на
які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне
страхування
затверджено постановою Кабінету Міністрів України від
22.12.2010 №1170 (далі – Перелік).

Відповідно до
пункту І розділу І зазначеного Переліку, соціальні допомоги та виплати,
встановлені колективним договором (працівникам, які перебувають у відпустці для
догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, на народження дитини,
сім’ям з неповнолітніми дітьми тощо) належать до виплат, які здійснюються у
грошовій формі за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний
внесок.

background Layer 1