Пропустити навігацію

“Достовірність довідок про зарплату перевіряється працівниками Пенсійного фонду”, — Ірина Ковпашко в прямому ефірі телеканалу “UA:Перший”

Про необхідний пакет документів для призначення пенсії за віком розповіла заступник Голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко у прямому ефірі програми “Доброго ранку, країно” на телеканалі “UA:Перший”.

YUA Pershyj 1 300x207

 Зокрема, для призначення пенсії необхідно написати заяву, зразок якої є у будь-якому відділенні Пенсійного фонду. Також необхідна заява про те, куди саме пенсіонеру має надходити пенсійна виплата: до відділення ПАТ “Укрпошта” чи на банківський рахунок. Окрім того, потрібно принести до Пенсійного фонду трудову книжку, ідентифікаційний номер і копію паспорта. У разі необхідності — копію свідоцтва про народження дитини, свідоцтва про укладення шлюбу, диплома про освіту тощо.   

 

Деталізуючи питання щодо необхідних документів, Ірина Ковпашко наголосила: необхідно прослідкувати, аби паспорт був дійсним, тобто з оновленими фотографіями згідно віку.

 

— На жаль, ми маємо ситуації, коли до органів Фонду звертаються громадяни із недійсними паспортами. Наступний обов’язковий документ – той, який підтверджує стаж людини. До січня 2004 року — це трудова книжка. І до Пенсійного фонду треба подати її оригінал. Що ж стосується стажу після 1 січня 2004 року, то в цьому випадку жодних документів приносити не потрібно, оскільки ця інформація береться працівниками Фонду із Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, — пояснила керівник.

 

Для того, аби обрати оптимальний варіант для обчислення пенсії та врахувати найвигіднішу заробітну плату, доцільно мати відомості про зарплату за якомога більший період. Однак, варто пам’ятати: даний період не повинен бути більш ніж 60 місяців і закінчуватись не пізніше 30 червня 2000 року.

 

YUA Pershyj 2 300x210

— Крім того, законом передбачено: довідки враховуються, якщо на підприємстві, що їх видало, є первинні документи, які підтверджують записи у трудовій книжці. Адже, на жаль, сьогодні не є проблемою виготовити будь-яку довідку з високою заробітною платою і принести до Пенсійного фонду. Довідки про зарплату перевіряються працівниками Фонду, які виїжджають на підприємство та звіряють їх з первинними документами – особовими рахунками, особово-платіжними відомостями та іншими документами, які підтверджують факт нарахування заробітної плати, — зазначила Ірина Ковпашко.

 

Перелік усіх необхідних документів міститься у постанові Кабінеті Міністрів № 687 від 12 серпня 1993 року. 

 

Ірина Ковпашко наголосила: звертатись до органів Пенсійного фонду варто раніше часу призначення пенсії. Тоді є можливість зібрати необхідні документи, яких, можливо, не вистачає, та подати весь пакет документів вчасно.

 

Переглянути сюжет можна у розділі Відеоновини на сайті Фонду Ютуб-каналі Фонду.

 

 

background Layer 1