Пропустити навігацію

Заступник Голови правління Пенсійного фонду України розповіла про найближчі перерахунки пенсій

Pryamyj2Про перерахунки пенсій, які чекають на українців цього та наступного року у прямому ефірі програми “Новий день” на телеканалі “Прямий” розповіла заступник Голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко.

З 1 грудня відбудеться перерахунок пенсій у звязку зі зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Ірина Ковпашко зазначила, що цього року такий перерахунок уже проводився: у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму у липні. З 1 грудня відбудеться чергове зростання прожиткового мінімуму із 1435 до 1497 гривень.

— Це підвищення торкнеться великої кількості людей, у складі пенсійної виплати яких є надбавки, доплати, підвищення, що базуються на розмірі прожиткового мінімуму. Ми очікуємо, що цей перерахунок відбудеться для близько 8 мільйонів пенсіонерів, можливо, і більше, — зазначила Ірина Ковпашко.

Для забезпечення виплати пенсій після грудневого перерахунку необхідно буде додатково спрямувати до 500 мільйонів гривень.

Черговий етап підвищення “військових” пенсій з 1 січня 2019 року

 У 2018 році проведено перерахунок пенсій більш ніж 500 тисячам військових пенсіонерів. На ці виплати додатково спрямовано майже 8,2 мільярда гривень. Сума підвищення післяPryamyj1 1 перерахунку становила до 1,5 тисячі гривень.

— Це стало можливим завдяки тому, що для перерахунку було взято грошове забезпечення, яке визначено на рівні нинішніх військовослужбовців. З 1 січня 2019 року військові отримають підвищення пенсії ще на 25%. Для тих, хто проходив службу в міліції, буде розпочато виплату сум, які склались за період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2017 року. Ця сума виплачуватиметься їм щомісяця рівними частинами, — пояснила заступник Голови правління Фонду.

Осучаснення пенсій з 1 березня 2019 року

Ірина Ковпашко зазначила, що на підставі змін до законодавства, затверджених у жовтні 2017 року, у березні буде проведено осучаснення пенсій.

— Очікується, що березневе підвищення пенсій складе 17% від суми пенсії, яку людина отримувала на момент перерахунку, — зазначила Ірина Ковпашко.

 

Переглянути сюжет можна у розділі Відеоновини на сайті Фонду та Ютуб-каналі Фонду.

 

background Layer 1