Пропустити навігацію

Я отримую пенсію з 50 років зі зниженням пенсійного віку як ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС. У цьому році мені виповнюється 60 років. Чи маю я право на переведення на пенсію за віком у зв’язку із досягненням загальновстановленого пенсійного віку?

Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» визначено такі види пенсії: за віком, по інвалідності внаслідок загального захворювання, у зв’язку з втратою годувальника. При цьому, пенсія за віком призначається довічно.

Призначення та виплата пенсій такі учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, провадиться відповідно до законів України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Якщо пенсію за віком як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у 1986 році призначено зі зниженням пенсійного віку на 10 років, то це і є пенсія за віком, яка призначена довічно. Таким чином, у зв’язку із досягненням 60-річного віку підстави для повторного призначення пенсії за віком відсутні.

background Layer 1