Пропустити навігацію

“Сьогодні Пенсійний фонд України проводить перерахунки пенсій двом категоріям пенсіонерів: військовослужбовцям і працюючим”, – директор департаменту пенсійного забезпечення в коментарі телеканалу “Україна”

12 1 300x195 Про перерахунки пенсійних виплат військовослужбовців та проведення перерахунку пенсій без додаткового звернення з 1 квітня поточного року в програмі “Ранок з Україною” розповіла директор департаменту пенсійного забезпечення Фонду Олена Охріменко.

– Перш за все, хочу сказати, що 21 лютого 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 103, яка слугувала підставою для проведення перерахунків пенсій військовослужбовцям. Такий перерахунок пенсій проводиться сьогодні для військовослужбовців Збройних Сил України та інших з 1 січня поточного року. Якщо говорити про колишніх працівників міліції, то такий перерахунок проводиться з 1 січня 2016 року, – повідомила Олена Охріменко.

На підставі постанови Кабінету Міністрів України № 103 уповноважені органи силових міністерств та відомств надають до органів Пенсійного фонду України довідки про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсій. На сьогодні надійшло вже близько 300 тисяч таких довідок.

Перерахунок індивідуальний і залежить від того, яку посаду займала особа та який розмір окладу був на момент звільнення, яке військове звання та яка вислуга років. Сума підвищення визначається кожній людині окремо за довідкою, яку надав уповноважений орган. Сьогодні органами Пенсійного фонду проведено близько 100 тисяч перерахунків пенсіонерам, які перебувають на обліку. Фінансування і виплата проводилась щоденно.

– Хочу сказати, що постанова прийнята 21 лютого, але силові міністерства та відомства мали зареєструвати в Мін’юсті свої накази, якими встановлювались посадові оклади. Першими це зробили Міноборони лише в минулу п’ятницю. Органами Пенсійного фонду протягом тижня опрацьовано майже 100 тисяч довідок і така кількість людей вже отримала підвищений розмір пенсії, – наголосила директор департаменту.

В середньому пенсія військовослужбовців підвищиться на 1500 гривень. Виплата буде здійснюватись для військовослужбовців Збройних Сил України та інших в розмірі 50 % від підвищеного розміру пенсій. Розрахунок проводиться наступним чином: визначається розмір пенсії на 1 січня, яку людина отримувала. Далі визначається розмір пенсії за новою довідкою, що надали уповноважені органи, різниця і від цієї різниці – 50 % буде виплачуватись понад ту пенсію, яку людина отримувала на 1 січня 2018 року.

В березні проводилась виплата доплат за три місяці – січень-березень. Починаючи з квітня, доплата буде йти за чотири місяці, а ті, кому вже проведено перерахунок, отримають вже новий розмір пенсії в квітні місяці.

Перерахунок співробітникам міліції проводиться з 1 січня 2016 року. Виплата перерахованого розміру пенсії здійснюється з 1 січня поточного року в розмірі 100 % від розрахованої суми. А підвищення за період 2016-2017 років буде виплачуватись поступово починаючи з 2019 року по 2021 рік.

Таким чином буде розрахована пенсія і доплата саме військовослужбовцям.

Також Олена Охріменко пояснила новації перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам.

В цьому році вперше Законом передбачено, що з 1 квітня кожного року Пенсійний фонд України без додаткового звернення особи проводить перерахунок пенсій за певних умов, а саме: особам, які отримують пенсію по віку, по інвалідності і за вислугу років. Проте за вислугу років лише тим особам, які на момент перерахунку досягли пенсійного віку.

Перерахунок стосується осіб, які після призначення або попереднього перерахунку пенсії продовжили працювати і від призначення/перерахунку минуло два роки. Тобто через кожні два роки людина має право звернутись за перерахунком. Для того, щоб не було таких звернень, автоматично вибрано людей, які мають стаж, мають заробітну плату, і проведено перерахунок.

Зі слів керівника департаменту є дві категорії людей і два види розрахунку. Ті, хто пропрацював 24 місяці, мають право на проведення перерахунку пенсії по стажу і по заробітній платі. Дивлячись як доцільніше, оскільки у деяких працюючих пенсіонерів заробітна плата знижувалась і, звичайно, діяла знижуючи на коефіцієнт заробітної плати. Через те фахівцями Фонду обирається саме більш оптимальний варіант розрахунку: або це розрахунок по стажу і заробітній платі, або лише по стажу.

– Є такі пенсіонери, які після призначення чи перерахунку пенсії не відпрацювали два роки. Наприклад: пенсію призначено в 2016 році, особа пропрацювала 5 місяців, звільнилась і не звернулась до органів Фонду за перерахунком. Ось для цієї категорії необхідно дорахувати цей стаж, навіть якщо особа не має 24 місяців страхового стажу, але пройшло два роки після призначення чи перерахунку пенсії. Тому перерахунок проводиться лише по страховому стажу, – зазначила Олена Охріменко.

Автоматичний перерахунок спростовує процедуру, оскільки не потрібно звертатись із заявою до органів Фонду. Окрім заяви не подається більше ніяких документів, всі дані про страховий стаж і заробітну плату містяться в Реєстрі застрахованих осіб, яким володіє Пенсійний фонд України.

– Коли ми почали аналізувати роботу людей, які сьогодні отримують пенсію, то виявили таких, що працювали в 2004-2006 роках і не звернулись за проведенням перерахунку. Тобто мають 30-40 місяців страхового стажу, тому при автоматичному перерахунку буде враховано весь наявний стаж. Підкреслюю, що сума підвищення при перерахунку у кожного індивідуальна.

На сьогодні такий перерахунок вже проведено і з 1 квітня люди отримають виплати перерахованих розмірів пенсій, – повідомила Олена Охріменко.

 1 6 300x200

2 8 300x200

background Layer 1