Пропустити навігацію

“Ми маємо бути прогресивними і досягати своїх амбітних цілей”, – Голова правління Пенсійного фонду України під час наради з очільниками головних управлінь в регіонах

1 6 Питання легалізації заробітної плати та подальший розвиток онлайн-сервісів Пенсійного фонду України стали ключовими під час розширеної наради з керівниками головних управлінь Фонду у регіонах, яка відбулась сьогодні, 24 квітня.

 

Наразі в тіні перебуває значна частина працюючого населення країни. Отримуючи зарплату у «конвертах», працівники не набувають страхового стажу, оскільки роботодавець не сплачує за них єдиного соціального внеску (ЄСВ). Окрім того, єдиний соціальний внесок є основною статтею наповнення бюджету Пенсійного фонду. Відтак, керівники обласних управлінь отримали завдання посилити роз’яснювальну роботу з цього напрямку серед населення, аби працівники могли протягом трудового життя набути необхідного страхового стажу та мати право на призначення пенсії.

 

Процесу легалізації заробітної плати сприятимуть і нові онлайн-сервіси, які мають запрацювати у Фонді з травня. Зокрема, смс-інформування громадян. Планується, що працююче населення отримуватиме смс-повідомлення з інформацією про те, сплачено за них єдиний соціальний внесок чи ні.

 

Окрім цього найближчим часом для користувачів Веб-порталу електронних послуг буде доступна функція з отримання довідок з QR-кодом. Отримати довідки можна в особистому електронному кабінеті на Порталі після реєстрації.

 

— Перед нами стоїть чимало викликів і дуже великий об’єм роботи. Але ми маємо рухатись вперед, бути прогресивними і досягати своїх амбітних цілей, — зазначив голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний.

 

 

Довідково: з початку року завдяки вжитим заходам легалізовано 13,1 тис. робочих місць, залучено додатково ЄСВ на суму 12,4 млн.грн. У 2017 році було легалізовано 99,5 тис. робочих місць, додаткові надходження ЄСВ склали 120,2 млн.грн. Фахівці органів Пенсійного фонду беруть участь у заходах по легалізації заробітної плати у співпраці з фахівцями органів  держпраці та фіскальної служби, роз’яснюючи для працюючих переваги офіційного працевлаштування.

 

 2 5

3 4

4 2

5

6

7

8

9

10 3

11

12

13

14

background Layer 1