Пропустити навігацію

Про виплату перерахованих “військових” пенсій розповіла директор департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України

vijskoviЗ 1 січня 2019 року військові пенсіонери та пенсіонери з числа працівників міліції отримають підвищений розмір пенсій. Про нюанси їх перерахунку та виплати перерахованих сум поінформувала директор департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України Олена Охріменко.

 

— Цього року Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову № 103, якою передбачено проведення перерахунку пенсій військовослужбовцям та колишнім співробітникам міліції. Ці категорії пенсіонерів розділяють між собою, оскільки відрізняється механізм розрахунку їх пенсій, — пояснила Олена Охріменко.

 

Так, у квітні цього року Пенсійний фонд України провів перерахунки пенсій обох категорій пенсіонерів. Пенсії військових пенсіонерів перераховано, починаючи з 1 січня 2018 року. Пенсії колишніх працівників міліції – з 1 січня 2016 року. Виплата перерахованих пенсій даним категоріям громадян також проводиться по-різному.

 

— Постанова передбачає, що військовослужбовцям виплата перерахованого розміру пенсій здійснюється в кілька етапів. За довідками, які нам надали уповноважені органи, ми визначили нові розміи пенсій. Наприклад, у військовослужбовця він становить 7 тисяч гривень, а до перерахунку це було 4 тисячі. Виходить, розмір пенсії зріс на 3 тисячі. Механізм виплати, визначений постановою, передбачив, що у 2018 році виплачується 50 % суми підвищення, тобто 1,5 тисячі. У 2019 році виплачується 75 % від 3 тисяч, а у 2020 році виплата пенсій буде проводитись у повному обсязі, — уточнила директор департаменту.

 

Що стосується колишніх співробітників міліції, то з 1 січня 2018 року їм почали виплачувати повний розмір перерахованої пенсії. Виплата підвищених пенсій, нарахованих за 2016-2017 роки, визначена та буде виплачуватись, починаючи з 2019 року.

 

— З січня 2019 року цій категорії пенсіонерів починається виплата перерахованих розмірів пенсій за 2016-2017 роки в розмірі 50 % місячної суми підвищення. Таким чином, і ця категорія пенсіонерів у новому році отримає збільшений розмір пенсії, — підсумувала Олена Охріменко.   

background Layer 1