Пропустити навігацію

“Категорій осіб, яким буде проведено перерахунок пенсій з липня, лише три” – заступник Голови правління Фонду в прямому ефірі телеканалу “Прямий”

5novyj den TK Pryamyj 02.07.18.pptx 224x300У прямому ефірі програми “Новий день” на телеканалі “Прямий” заступник Голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко розповіла телеглядачам про перерахунок пенсій з 1 липня у зв’язку із збільшенням соціальних стандартів.

Закон України “Про Державний бюджет України” щоразу визначає з якої дати і як збільшується прожитковий мінімум. При чому цей показник є різним відповідно до соціальних і демографічних груп населення.

З 1 жовтня минулого року проведено перерахунок пенсій у зв’язку із осучасненням. Також був застосований новий прожитковий мінімум, який в минулому році планувався з грудня, а окремим законом був застосований з жовтня 2018 року.

– Так ось, що відбулось з жовтня? Прожитковий мінімум склав 1 373 гривні, але при обчисленні різних надбавок, доплат, підвищень застосовувався показник збільшений вже в жовтні на 79 гривень, а це 1 452 гривні.

Законом України “Про Державний бюджет України на 2018 рік” з 1 липня цього року передбачено зміну прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, лише на 62 гривні (1 435 гривень). Саме через це категорій осіб, яким такий перерахунок буде проведено з липня, лише три: донори, ті, в кого немає достатнього стажу, а також невелика кількість громадян, у кого обчислена пенсія перевищує 10 прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб. Це трохи більше 800 тисяч пенсіонерів, – повідомила Ірина Ковпашко.

Наступний перерахунок пенсій у зв’язку зі змінами соціальних стандартів, який охопить близько 10 млн. пенсіонерів, очікується з 1 грудня поточного року. Відтак,  будуть перераховані надбавки, підвищення, мінімальні пенсійні виплати особам з повним стажем, надбавки за понаднормовий стаж.

Також заступник Голови правління Фонду в прямому ефірі відповіла на запитання телеглядачів, зокрема щодо доплат до пенсії за вислугу років, пенсій для учасників АТО, підвищення пенсійного віку залежно від тривалості страхового стажу, можливості докупити стаж тощо.    

 

Відео дивіться тут 

 

 

3novyj den TK Pryamyj 02.07.18.pptx

 

4novyj den TK Pryamyj 02.07.18.pptx 300x204

 

background Layer 1