Пропустити навігацію

Щодо обчислення пенсії по інвалідності

Я інвалід ІІІ групи загального
захворювання, не працюю, отримую пенсію по інвалідності в розмірі пенсії за
віком так як маю страхового стажу більше 35 років. Чи повинні мені для
розрахунку пенсії по інвалідності врахувати до загального стажу період з дня
встановлення інвалідності до досягнення пенсійного віку?

 

За
загальним правилом розмір пенсії по інвалідності ІІІ групи відповідно до Закону
України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон)
визначається як 50 відсотків пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28
Закону.

Відповідно
до статті 24 Закону, до страхового стажу для обчислення розміру пенсії за
віком, з якого обчислюється розмір пенсії по інвалідності, крім наявного
страхового стажу, зараховується також на загальних підставах період з дня
встановлення інвалідності до досягнення застрахованою особою віку,
передбаченого статтею 26 даного Закону.

Пенсія по
інвалідності в розмірі пенсії за віком обчислюється непрацюючим інвалідам III
групи, які мають страховий стаж не менше 35 років.

При
обчисленні пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком, враховується
набутий страховий стаж та не передбачено врахування додаткового стажу від дня
встановлення інвалідності до досягнення пенсійного віку.

 

background Layer 1