Пропустити навігацію

Інформація про стан виконання Антикорупційної програми Пенсійного фонду України та його органів на 2019-2020 роки Головним управлінням Пенсійного фонду України в Черкаській області протягом 2019-2020 років

заходу

Заходи щодо усунення (мінімізації) корупційного ризику Строк виконання заходу Відповідальні

за виконання

Інформація про виконання
Управління персоналом та організація роботи щодо запобігання та виявлення корупції
1 Проведення додаткових навчань, лекцій, семінарів, узагальнення типових порушень антикорупційного законодавства та доведення їх до кожної посадової особи з метою зменшення ризиків вчинення корупційних та пов’язаних з корупцією правопорушень постійно Тимошин Д. В.,

Федоренко В. І.,

керівники структурних підрозділів, відповідальні за здійснення представницьких функцій у відповідній адміністративно-територіальній одиниці

 

Виконується.

Постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед працівників Головного управління.

Протягом 2019-2020 років структурним підрозділам Головного управління направлено 17 методичних матеріалів антикорупційного спрямування. Крім того, на інформаційній сторінці Головного управління вебпорталу Пенсійного фонду України розміщено 21 інформаційний матеріал з питань запобігання корупції.

По питанням дотримання вимог антикорупційного законодавства з державними службовцями Головного управління загалом проведено 455 семінарів, нарад, тренінгів, лекцій тощо (у тому числі 403 індивідуальні консультації).

Відповідно до Антикорупційної програми Пенсійного фонду України та його органів на 2019-2020 роки у Головному управлінні щорічно проводиться тестування державних службовців з метою визначення рівня знань антикорупційного законодавства та законодавства про державну службу. Протягом звітного періоду всі державні службовці Головного управління успішно склали тести.

З метою неухильного дотримання вимог антикорупційного законодавства в частині запобігання та врегулювання конфлікту інтересів усі державні службовці Головного управління, у яких в органах Пенсійного фонду України працюють близькі особи, на платформі «Prometheus» успішно закінчили навчальні онлайн-курси «Конфлікт інтересів: треба знати!» та «Конфлікт інтересів: треба знати! Від теорії до практики».

Практикується самотестування працівників на наявність (відсутність) конфлікту інтересів, відповідно до затверджених Національним агентством з питань запобігання корупції рекомендацій.

2 Забезпечення ознайомлення кожного працівника, що має намір припинити діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави, з пам’яткою щодо дотримання вимог законів України «Про державну службу» та «Про запобігання корупції» в частині обов’язку передачі справ та майна, подання декларацій, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями; обмежень, заборон після припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави протягом трьох днів з моменту отримання інформації про майбутнє звільнення Федоренко В. І.,

Тимошин Д. В., керівники структурних підрозділів, відповідальні за здійснення представницьких функцій у відповідній адміністративно-територіальній одиниці

Виконується.

З державними службовцями, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави, проводиться ознайомлення з вимогами статей 26, 45 та 52 Закону України «Про запобігання корупції», а також статтями 1724 – 1729 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Ознайомлення проводиться шляхом усного роз’яснення вимог Закону України «Про запобігання корупції» та заповнення працівниками відповідних бланків з відміткою в Журналі ознайомлення з вимогами антикорупційного законодавства. Заповнені оригінали бланків ознайомлення з підписами осіб зберігаються в секторі з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління.

Розроблено та запроваджено ознайомлення з пам’яткою щодо дотримання вимог статті 89 Закону України «Про державну службу» в частині обов’язку передачі справ та майна всіх працівників, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави.

Факт передачі справ і майна всіх працівників Головного управління, які припинили у звітному періоді діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави, засвідчено відповідним актом.

3 Перегляд існуючих процедур взаємодії між уповноваженими підрозділами (особами) з питань запобігання та виявлення корупції і службами управління персоналом органів Фонду при здійсненні контролю за своєчасністю подання суб’єктами декларування декларацій та при проведенні спеціальних перевірок 30.06.2019 Федоренко В. І.,

Горенич Р. І.

Виконано.

Наказом Головного управління від 06.06.2019 № 153 «Про здійснення заходів із запобігання порушенням вимог фінансового контролю» переглянуто процедуру взаємодії між сектором з питань запобігання та виявлення корупції та службою управління персоналом Головного управління щодо контролю за своєчасністю подання декларацій та при проведенні спеціальних перевірок.

 

Управління фінансовими та матеріальними ресурсами, здійснення внутрішнього аудиту
4 Впровадження у роботу форми моніторингу щодо повноти відшкодування виявлених в ході аудитів та інших контрольних заходів незаконних витрат та усунення допущених порушень 31.12.2019 Хайоніна О. А.

 

Виконано.

На підставі інформації, наданої структурними підрозділами Головного управління, у терміни визначені наказами Головного управління за результатами проведених аудиторських досліджень, здійснено моніторинг повноти відшкодування виявлених у ході аудитів та інших контрольних заходів незаконних витрат та усунення допущених порушень. У результаті вжитих заходів кошти, виявлені у ході аудитів та інших контрольних заходів, відшкодовано у повному обсязі на загальну суму 29,01 тис. грн.

З грудня 2019 року впроваджено у роботу нові форми моніторингу щодо повноти відшкодування виявлених в ході аудитів та інших контрольних заходів незаконних витрат та усунення допущених порушень, у зв’язку з набранням чинності з 17.09.2019 змін до форми звітності № 1-ДВА «Звіт (зведений звіт) про результати діяльності підрозділу внутрішнього аудиту», затвердженої наказом Міністерства фінансів України 27.03.2014 № 347.

5 Зміна пріоритетів при проведенні внутрішніх аудитів, перехід від орієнтації на виявлення фінансових порушень до здійснення оцінки ефективності, результативності та якості виконання завдань, функцій, надання адміністративних послуг, здійснення контрольно-наглядових функцій, ступеня виконання і досягнення цілей тощо (у 2020 році частка таких аудитів повинна становити не менше 50 % в загальній кількості запланованих внутрішніх аудитів) 31.12.2020 Хайоніна О. А.

 

Виконано.

Відповідно до Зведених операційних планів діяльності з внутрішнього аудиту, у 2019 році заплановано та проведено два аудити щодо оцінки ефективності виконання завдань та функцій, визначених актами законодавства, що становить 33,0 % у загальній кількості запланованих та проведених аудитів, у 2020 році – 3 аудити, що становить 60,0 % у загальній кількості запланованих та проведених аудитів.

Таким чином, упродовж 2019-2020 років частка аудитів ефективності в загальній кількості запланованих та проведених внутрішніх аудитів зросла на 27,0 %.

6 Використання під час визначення характеристик предметів закупівлі примірних специфікацій у сфері публічних закупівель постійно Супряга О. П.,

Захарчук В. С.,

Диптан Ю. В.

 

Виконується.

Під час визначення характеристик предметів закупівлі забезпечується використання примірних специфікацій у сфері публічних закупівель. Відповідно до законодавчих та нормативних актів систематично аналізується додержання встановленого порядку визначення предмету закупівлі, достатність визначення вимог до нього (технічних та якісних характеристик), умов поставки (надання послуг, виконання робіт) та відповідність умов укладених договорів змісту тендерних пропозицій.

7 Застосування електронної системи публічних закупівель під час здійснення закупівель для товарів, робіт, послуг, вартість яких визначена замовником у відповідному розпорядчому акті та є меншою за вартість, встановлену абзацами другим та третім частини першої статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), крім випадків, передбачених частиною другою статті 35 Закону постійно Супряга О. П.,

Диптан Ю. В.

 

Виконується.

Протягом 2019-2020 років відповідно до Закону України від 25 грудня 2015 року № 922-VIII «Про публічні закупівлі» Головним управлінням через електронну систему «Prozorro» проведено 148 процедур закупівель на загальну суму 165 372,30 тис. грн, із них: 25 переговорних процедур, 25 відкритих торгів, 63 допорогових закупівель та 14 звітів про укладені договори. Крім того, відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (в редакції Закону № 114-ІХ від 19.09.2019) Головним управлінням через електронну систему «Prozorro» проведено 3 допорогові закупівлі та 18 спрощених закупівель на загальну суму 2 389,78 тис. грн.

Найбільша закупівля проведена по виплаті, доставці пенсій та допомоги на поховання з Черкаською дирекцією АТ «Укрпошта» на суму 80 000,00 тис. грн (переговорна процедура).

Економія коштів за результатами здійснених закупівель склала 5 366,75 тис. грн.

background Layer 1