Кольори моєї вишиванки: сьогодні фахівці Головного управління працюють у національному одязі
Різноманіття вишиваного полотна продемонстрували сьогодні з нагоди Всесвітнього дня вишиванки працівники Фонду на Черкащині. Свято відзначають у третій четвер травня, і цього року воно ювілейне – п’ятнадцяте.
Надягти символ української нації, розповісти знайомим історію своєї вишиванки, поринути в святкову атмосферу… Завжди можна знайти привід, аби дістати з шафи цей особливий одяг. Фахівці Головного управління поділилися своїми «чому» і відповіли на запитання, що для них означає вишиванка.
Начальник відділу обслуговування громадян № 3 Валентина Велько: «Маю вишиванку, яку для мене вишила донька. Вона здійснила мою мрію: я хотіла саме вишиту червоними і чорними нитками. «Родзинкою» до української тематики став бісер. Донька вишивала протягом місяця, а цей одяг радує мене ось уже кілька років поспіль».
Начальник відділу розгляду звернень Лариса Ванько: «Я вишила свій одяг власноруч, адже розуміла, що ніхто, окрім мене, не зробить це краще. Люблю сам процес вишивання, тому думки про те, щоб купити готову сорочку, навіть не було».
Начальник відділу забезпечення наповнення бюджету Олена Богдан: «Для мене вишиванка – не просто одяг. У ній зашифровані символи, які зберігають ідентичність українців. Вишивка – ніби стародавній літопис, через який можна доторкнутися до історії та культури України».
У добірці різнокольорових вишиванок можна побачити, як вдало поєднується традиційне із сучасним. Однак неважливо, якою є ваша вишиванка: із багаторічною історією, щойно вишита або придбана в магазині. Головне те, що одягаючи її, можете гордо сказати: «Я – українець (українка)!»