Про детінізацію заробітної плати – на нараді з територіальними громадами Черкаського та Золотоніського районів
Джерела наповнення місцевих бюджетів обговорили сьогодні під час наради з сільськими, селищними, міськими головами та керівниками місцевих фінансових органів.
Начальник Головного управління Пенсійного фонду в області Олександр Супряга поінформував, що Головне управління постійно інформує органи місцевого самоврядування про можливі ознаки використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю, резерви для наповнення місцевих бюджетів та інше. Матеріали надаються на засідання комісій, створених в громадах.
У 2021 році за ініціативи Головного управління в громадах області створено 63 комісії (робочі групи) з питань легалізації зайнятості населення. У Золотоніському районі такі робочі групи у всіх 11 громадах, у Черкаському районі – у 25 громадах.
Представник Фонду детальніше зупинився на показниках із моніторингу реєстру застрахованих осіб.
У Золотоніському районі, відповідно до звітності платників за II квартал 2023 року, загальна кількість застрахованих осіб – 22 717 (що на 3,0% менше ніж у аналогічному періоді 2022 року). За даними звітів, 560 застрахованим особам нараховано заробітну плату менше мінімальної, що на 47,0 %, менше, ніж за червень 2022 року.
У Черкаському районі, відповідно до звітності платників за II квартал 2023 року, загальна кількість застрахованих осіб – 137 775 (що означає +3,3 % до аналогічного періоду 2022 року). За даними звітів, 3405 застрахованим особам нараховано заробітну плату менше мінімальної, що на 42,4 %, менше, ніж за червень 2022 року.
Із початку року фахівці Головного управління надіслали матеріали щодо 616 суб’єктів господарювання до Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці та щодо 445 суб’єктах господарювання щодо 929 застрахованих осіб – до Головного управління Державної податкової служби області. Ці матеріали використовують для вжиття заходів у межах повноважень.
Олександр Супряга акцентував на важливості роз’яснювальної роботи щодо переваг офіційного працевлаштування, повноти сплати страхових внесків. Інформаційні заходи в області проводяться як самостійно Головним управлінням, так і у співпраці з контролюючими органами. Робота щодо моніторингу відомостей реєстру застрахованих осіб триває, а виявлені ознаки використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю використовуються у превентивній та інформаційно-роз’яснювальній роботі.