Пропустити навігацію

У Головному управлінні обговорили результати роботи за дев’ять місяців

Показники роботи Головного управління протягом дев’яти місяців цього року розглянули сьогодні на онлайн-засіданні колегії при начальнику Головного управління.

 Перший заступник начальника Головного управління Світлана Зінник акцентувала, що цифровізація пенсійних послуг є ключовим інструментом для якісного та оперативного обслуговування громадян.

Поінформувала, що жителям Черкащини надано понад 282 тис. послуг та консультацій з питань пенсійного забезпечення, надання житлових субсидій та пільг, страхових виплат. Зокрема порівняно з аналогічним періодом 2022 року:

  • надано на 65 % більше консультацій з питань пенсійного забезпечення, надання житлових субсидій та пільг;
  • прийнято на 75 % більше заяв із документами щодо призначення (перерахунку) пенсії та з питань призначення/перерахунку житлових субсидій та пільг;
  • видано на 32 % менше повідомлень, довідок, виписок, інших документів.

Заступник начальника Головного управління Тетяна Хилик зазначила, що на 01.10.2023 на пенсійному обліку в Головному управлінні перебуває 398,1 тис. пенсіонерів, 76,2 % із них отримують пенсію через банки. Це дозволило заощадити за 9 місяців 2023 року понад 278,0 млн грн.

Поінформувала про проведені березневі, квітневі та липневі пенсійні перерахунки. Нині середній розмір пенсії становить 4 626,79 грн, що на 14,3%, більше ніж у січні 2023 року.

У зв’язку з переданням Пенсійному фонду України функції призначення, нарахування та виплати житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу фахівці сервісних центрів Головного управління зареєстрували 14 591 звернень, зокрема:

  • на призначення субсидії – 2 544, пільги – 1 252;
  • на перерахунок субсидії – 1 762, пільги – 645.

Голова Федерації професійних спілок Черкаської області Петро Шевченко, зауважив, що незважаючи на нові важливі функції, фахівці Головного управління Фонду в області на високому рівні здійснюють обслуговування громадян. Подякував за відповідальність, розуміння та людяне ставлення до відвідувачів.

Заступник начальника Головного управління Віталій Таран доповів, що на 01.10.2023 заборгованість з обов’язкових платежів до Пенсійного фонду України становить 125,6 млн грн, що на 9,2 млн грн менше ніж на початку року. Загальна кількість боржників також зменшилася на 6,9 % і становить 312 боржників.

За інформацією Головного управління Державної податкової служби України у Черкаській області, заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску в області становить 272,7 млн грн, у тому числі фізичних осіб-підприємців – 136,3 млн грн. Порівняно з початком року загальна сума заборгованості зменшилася на 4,0 млн грн.

Фахівці Головного управління укладають графіки погашення заборгованості зі сплати обов’язкових платежів до Пенсійного фонду України з економічно активними підприємствами-боржниками, беруть участь у спільних заходах із Головним управлінням Державної податкової служби, Управлінням забезпечення  примусового виконання рішень Міністерства  юстиції. У результаті всіх проведених заходів погашено заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску на суму 58,0 млн грн та 27,3 млн грн із платежів до Пенсійного фонду.

Начальник Головного управління Олександр Супряга, підсумовуючи роботу Головного управління протягом 9 місяців цього року, зазначив, що до кінця року необхідно виконати всі поставлені Пенсійним фондом України завдання та забезпечити якісне надання соціальних послуг жителям Черкащини.

1 - У Головному управлінні обговорили результати роботи за дев’ять місяців2 - У Головному управлінні обговорили результати роботи за дев’ять місяців3 - У Головному управлінні обговорили результати роботи за дев’ять місяців4 - У Головному управлінні обговорили результати роботи за дев’ять місяців

background Layer 1