Пропустити навігацію

«ПРО ПОТОЧНЕ ФІНАНСУВАННЯ ПЕНСІЙНИХ ВИПЛАТ ТА ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ У ЗВ’ЯЗКУ ІЗ ПІДВИЩЕННЯМ ПРОЖИТКОВОГО МІНІМУМУ З  1 ТРАВНЯ 2017 РОКУ»

Начальник головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Світлана Зінник інформує, що за січень – квітень цього року органи Пенсійного фонду України в Черкаській області забезпечили виплату пенсій та грошової допомоги майже 413 тис. пенсіонерів.

Виплати здійснено в повному обсязі в законодавчо встановлені строки.

Загальна сума видатків на пенсійні виплати за три місяці поточного року становить більше 1,8 млрд. грн.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 1 травня 2017 року зросте з 1 247 грн. до 1 312 грн.

У зв’язку з цим з 1 травня органи Пенсійного фонду проводять перерахунок пенсій, а також надбавок і підвищень до пенсій, розміри яких визначають від прожиткового мінімуму, а саме:

  • мінімальних розмірів пенсії за віком (за наявності повного стажу) та пенсії у зв’язку з втратою годувальника, призначених відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», надбавки до пенсій за понаднормовий стаж, що обчислені виходячи з розміру прожиткового мінімуму, – непрацюючим пенсіонерам;
  • мінімальних пенсій за віком шахтарям, на яких поширюється чинність Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», – непрацюючим пенсіонерам;
  • мінімальних пенсійних виплат інвалідам війни, учасникам бойових дій та інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
  • мінімальних розмірів пенсій, обчислених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;
  • надбавок, підвищень та інших виплат, розмір яких обчислюється виходячи з розміру прожиткового мінімуму (підвищення до пенсії ветеранам війни, жертвам нацистських переслідувань, надбавки до пенсії донорам, пенсії за особливі заслуги та ін.).

Перерахунок вищезазначених виплат проводиться в автоматизованому режимі та не потребує додаткового звернення пенсіонерів до органів Пенсійного фонду.

Пенсіонери, які мають право на підвищення пенсії, пенсію в новому розмірі отримають у травні.

 Приклади перерахунку розмірів пенсії з 1 травня 2017 року

Приклад № 1  Громадянка А. отримує пенсію за віком з 1999 року. Страховий стаж – 30 років 4 місяці, заробітна плата для обчислення пенсії – 1 392,08 грн. Не працює з 01.05.2010.

24 1 - «ПРО ПОТОЧНЕ ФІНАНСУВАННЯ ПЕНСІЙНИХ ВИПЛАТ ТА ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ У ЗВ'ЯЗКУ ІЗ ПІДВИЩЕННЯМ ПРОЖИТКОВОГО МІНІМУМУ З  1 ТРАВНЯ 2017 РОКУ»

Приклад № 2  Громадянка Б. отримує пенсію за віком з 2002 року. Страховий стаж – 30 років 4 місяці, заробітна плата для обчислення пенсії – 4 392,08 грн. Не працює з 01.05.2004.

24 2 - «ПРО ПОТОЧНЕ ФІНАНСУВАННЯ ПЕНСІЙНИХ ВИПЛАТ ТА ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ У ЗВ'ЯЗКУ ІЗ ПІДВИЩЕННЯМ ПРОЖИТКОВОГО МІНІМУМУ З  1 ТРАВНЯ 2017 РОКУ»

Приклад № 3  Громадянка К. отримує пенсію за віком з 2008 року. Страховий стаж – 30 років 4 місяці, заробітна плата для обчислення пенсії – 4 392,08 грн. Після призначення пенсії продовжує працювати.

24 3 - «ПРО ПОТОЧНЕ ФІНАНСУВАННЯ ПЕНСІЙНИХ ВИПЛАТ ТА ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ У ЗВ'ЯЗКУ ІЗ ПІДВИЩЕННЯМ ПРОЖИТКОВОГО МІНІМУМУ З  1 ТРАВНЯ 2017 РОКУ»

Приклад № 4 Громадянин К., інвалід війни ІІ групи, отримує пенсію за віком. Страховий стаж – 25 років, заробітна плата для обчислення пенсії – 1 421,50 грн.

24 4 - «ПРО ПОТОЧНЕ ФІНАНСУВАННЯ ПЕНСІЙНИХ ВИПЛАТ ТА ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ У ЗВ'ЯЗКУ ІЗ ПІДВИЩЕННЯМ ПРОЖИТКОВОГО МІНІМУМУ З  1 ТРАВНЯ 2017 РОКУ»

Приклад № 5  Громадянка А. отримує пенсію за віком з 2014 року. Страховий стаж – 20 років 6 місяців (246 місяців), заробітна плата для обчислення пенсії – 2 430,88 грн. Не працює.

24 5 - «ПРО ПОТОЧНЕ ФІНАНСУВАННЯ ПЕНСІЙНИХ ВИПЛАТ ТА ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ У ЗВ'ЯЗКУ ІЗ ПІДВИЩЕННЯМ ПРОЖИТКОВОГО МІНІМУМУ З  1 ТРАВНЯ 2017 РОКУ»

background Layer 1