Пропустити навігацію

«ПРО ПОТОЧНЕ ФІНАНСУВАННЯ ПЕНСІЙНИХ ВИПЛАТ ТА ПОПЕРЕДНІ РЕЗУЛЬТАТИ ПЕРЕРАХУНКІВ ПЕНСІЙ У ЗВ’ЯЗКУ ІЗ ПІДВИЩЕННЯМ ПРОЖИТКОВОГО МІНІМУМУ З  1 ГРУДНЯ 2016 РОКУ»

Начальник головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області Світлана Зінник інформує, що за січень – листопад цього року органи Пенсійного фонду України в Черкаській області забезпечили виплату пенсій та грошової допомоги понад 416 тис. пенсіонерів.

Виплати здійснено в повному обсязі в законодавчо встановлені строки.

Загальна сума видатків на пенсійні виплати за одинадцять місяців поточного року становить більше 7,1 млрд. грн.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 1 грудня 2016 року зросте з 1 130 грн. до 1 247 грн.

У зв’язку з цим з 1 грудня проведено перерахунок пенсій, а також надбавок і підвищень до пенсій, розміри яких визначають від прожиткового мінімуму, а саме:

  • мінімальних розмірів пенсії за віком (за наявності повного стажу) та пенсії у зв’язку з втратою годувальника, призначених відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», надбавки до пенсій за понаднормовий стаж, що обчислені виходячи з розміру прожиткового мінімуму, – непрацюючим пенсіонерам;
  • мінімальних пенсій шахтарям, на яких поширюється чинність Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці»;
  • мінімальних пенсійних виплат інвалідам війни та інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
  • мінімальних розмірів пенсій, обчислених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;
  • надбавок, підвищень та інших виплат, розмір яких обчислюється виходячи з розміру прожиткового мінімуму (підвищення до пенсії ветеранам війни, жертвам нацистських переслідувань, надбавки до пенсії донорам, пенсії за особливі заслуги та ін.).

            Перерахунок вищезазначених виплат проведено в автоматизованому режимі, він не потребує додаткового звернення пенсіонерів до органів Пенсійного фонду.

Із загальної чисельності пенсіонерів (416 тис.) пенсії перераховано майже 360 тис., або 86 %, у тому числі 14 тис. військових пенсіонерів. Місячні видатки на виплату пенсій зросли на 35 млн. грн. і становитимуть близько 725 млн. грн. Середній розмір підвищення становить 96,82 грн. Розмір підвищення у кожного пенсіонера визначено в індивідуальному порядку.

Пенсіонери, які мають право на підвищення пенсії, пенсію в новому розмірі отримають у грудні.

background Layer 1