Пропустити навігацію

Черкаським бібліотекарям – про пенсійне законодавство

Зміни у законодавстві у зв’язку з впровадженням пенсійної реформи розповіла начальник відділу методології та організації роботи із застосування пенсійного законодавства головного управління Фонду в Черкаській області Тетяна Коваль працівникам обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тараса Шевченка.

Захід організовано Головним територіальним управлінням юстиції у Черкаській області у рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право!». На зустрічі були присутні понад 50 осіб. Фахівець Фонду поінформувала про зміни в законодавстві з першого січня 2018 року та основні аспекти пенсійної реформи. Наголосила, що тривалість страхового стажу для виходу на пенсію поступово збільшуватиметься і у 2028 році становитиме 35 років, тому ті, хто зараз отримує зарплату «в конвертах» і кому не зараховується страховий стаж, у майбутньому не матимуть права на призначення пенсії.

Тетяна Коваль також акцентувала увагу на умовах призначення пенсії за віком, по інвалідності, у разі втрати годувальника та окремо зупинилася на законодавчих підставах призначення пенсії за вислугу років. Бібліотекарі також мали змогу почути інформацію про порядок призначення та обчислення розміру пенсії та перерахунок щороку з першого квітня без додаткового звернення осіб, які після призначення пенсії продовжили працювати та набули стажу.

Учасників зустрічі зацікавила тема змін в пенсійному забезпеченні, тож вони активно ставили запитання, на які отримали кваліфіковані відповіді. Наостанок Тетяна Коваль зазначила, що ті, хто з якихось причин не зміг поставити свої запитання під час зустрічі, можуть зателефонувати на «гарячу» лінію, яка постійно працює в головному управлінні Фонду.

DSC 0119  - Черкаським бібліотекарям – про пенсійне законодавствоIMG 3691 - Черкаським бібліотекарям – про пенсійне законодавствоIMG 3685 - Черкаським бібліотекарям – про пенсійне законодавство

background Layer 1