Пропустити навігацію

Історія головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області

11111 - Історія головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області

Для вирішення питань пенсійного забезпечення 21 грудня 1990 року Постановою Ради Міністрів УРСР, Ради Федерації Профспілок України № 380 створено Українське республіканське відділення Пенсійного фонду СРСР, від якого веде свою історію Пенсійний фонд України.

Наказом Українського республіканського відділення Пенсійного фонду СРСР 27 грудня 1990 року був створений Черкаський обласний філіал, першим управляючим якого призначено Шевченка Івана Андрійовича.

Після проголошення незалежності України в серпні 1991 року та прийняття в листопаді цього ж року Закону України «Про пенсійне забезпечення» сформовано законодавчу базу функціювання Пенсійного фонду нової української держави.

На виконання постанови Кабінету Міністрів від 28.01.1992 № 39 «Про створення Пенсійного фонду України» постановою Правління Фонду 30 січня 1992 року утворено Черкаське обласне управління Пенсійного фонду України.

У червні 1994 року в області почали працювати 4 міські відділи, 2 районні в м. Черкаси та 20 районних відділів Пенсійного фонду України. Обласним Фондом керували Ткаченко Володимир Петрович, Євтушенко Петро Іванович, Багрійчук Володимир Петрович.

У липні 2002 року на базі Черкаського обласного управління утворено головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, а в районах і містах – управління Пенсійного фонду. Із липня 2014 року головне управління очолює Зінник Світлана Миколаївна.

Біля витоків створення органів Фонду на Черкащині стояли ветерани Пенсійного фонду в Черкаській області Музика Дмитро Филимонович, Пелешок Микола Володимирович, Попович Петро Маркович.

Серед перших уповноважених в районах, що зробили багаторічний внесок у становлення системи пенсійного забезпечення на місцях, варто відзначити Лободу Станіславу Людвигівну, Бондаренко Ангеліну Іванівну, Братка Василя Даниловича, Ковальову Людмилу Сергіївну, Кальченка Андрія Миколайовича, Лемещук Надію Іванівну, Видайко Надію Дмитрівну, Рябець Людмилу Йосипівну, Курінного Бориса Леонтійовича, Онопрієнко Ольгу Михайлівну, Йосипенко Любов Юхимівну, Березу Любов Іванівну, Гончара Сергія Івановича.

Хочеться згадати і наших фундаторів-ветеранів: Колезнєву Наталію Володимирівну, Фоменко Аллу Євгеніївну, Коротку Аллу Василівну, Куклу Галину Миколаївну.

Заступниками начальника обласного, а потім головного управління Фонду на Черкащині були: Попович Петро Маркович, Музика Дмитро Филимонович, Пелешок Микола Володимирович, Гнатюк Василь Трохимович, Світлична Олена Михайлівна, Семерез Ігор Володимирович, Зінник Світлана Миколаївна. Нині –  Вовкогон Анна Михайлівна, Супряга Олександр Петрович і Таран Віталій Юрійович.222222 - Історія головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області

У перші роки діяльності основним напрямком роботи був збір страхових внесків, яким опікувався Пелешок Микола Володимирович, а з 1997 року – Шмиговська Любов Олексіївна. Потім цю справу активно продовжувала Богословська Світлана Вікторівна. Наразі питаннями наповнення бюджету Пенсійного фонду займається Богдан Олена Станіславівна.

Бухгалтерський облік надходжень в обласному управлінні налагоджувала Александрова Ніна Федорівна. Із січня 1996 року до грудня 2014 року над цим працювала Радченко Наталія Іванівна, нині головний бухгалтер – Кириченко Лариса Василівна. Відділ виконання бюджету, бухгалтерського обліку та звітності за період існування Фонду зазнав декількох реорганізацій. У серпні 1998 року на базі нього були створені відділ фінансового забезпечення, який очолила Радченко Наталія Іванівна, і відділ виконання бюджету на чолі зі Шпаковською Людмилою Валентинівною. Продовжили цю роботу Шкарупа Андрій Григорович та Власенко Наталія Миколаївна, яка нині керує фінансово-економічним управлінням.

Щоб приміщення головного управління було комфортним і затишним, багато зусиль доклали Білоусов Микола Олександрович та Шишлюк Олексій Степанович. Тепер посаду начальника управління адміністративного забезпечення обіймає Захарчук Віктор Семенович.

Про добір кваліфікованого персоналу та постійне підвищення фахового рівня працівників Фонду дбала Фесун Ольга Іванівна. Із 1996 до 2004 року кадрову політику здійснювала Ночовник Тамара Олексіївна, зараз – голова обкому профспілки Пенсійного фонду в області. Начальником відділу персоналу та організаційно-інформаційної роботи був Гвоздіков Василь Вікторович, а з серпня 2014 року –  Федоренко Віталій Іванович.

Контрольно-ревізійну службу очолював Мараховський Олександр Миколайович. Із 1996 року вдосконалила службу Клопкова Наталія Геннадіївна. Із грудня 2013 року створеною службою внутрішнього аудиту керує Хайоніна Ольга Анатоліївна.

У квітні 1992 року в обласному управлінні введено посаду юрисконсульта. Спочатку правовий захист діяльності Фонду на Черкащині забезпечував Ляпун Микола Володимирович, а у 1996 році юрисконсультом працювала нинішній начальник головного управління Зінник Світлана Миколаївна. Із 1997 року вона очолила створений юридичний відділ. Із серпня 2006 до квітня 2016 відділом керував досвідчений юрист Супряга Олександр Петрович. У грудні 2017 року в головному управлінні утворилося юридичне управління, начальником якого призначено Диптан Юлію Вахтангівну.

Забезпеченням функціонування технічних засобів і оперативних систем у головному та підвідомчих управліннях займався відділ автоматизованого обліку надходження коштів та їх використання. Спрямовували його роботу Шапарєва Лариса Миколаївна, Шкарупа Олег Андрійович та Саленков В’ячеслав Володимирович.

У 1999 році створено унікальну за своєю сутністю систему персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб (СПОВ), яка відіграла вирішальну роль у проведенні пенсійної реформи. Фундатором в автоматизації та створенні персоніфікованого обліку застрахованих осіб в області була Шапарєва Лариса Миколаївна, далі цю роботу проводив Вініченко Сергій Леонідович. Із 2014 року наповнення реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування контролювали  Попович Олена Анатоліївна, Шпаковський Руслан Анатолійович, Хижняк Людмила Сергіївна.

Важливим кроком у розвитку Пенсійного фонду та його утвердженні як центрального органу виконавчої влади була передача органам Фонду функцій з призначення та виплати пенсії, що раніше здійснювали органи соціального захисту населення. Цей процес завершився в липні 2002 року. Поєднання функцій дало змогу вирішити важливі державні питання: збір коштів та їх цільове використання, фінансування та виплату пенсії в одній системі. Фахово забезпечували зазначену ділянку роботи Коломієць Ганна Федорівна та Вовкогон Анна Михайлівна, яка наразі є першим заступником начальника головного управління. Разом із нею  пенсійним забезпеченням жителів регіону займаються Бондаренко Ольга Анатоліївна, Червова Тетяна Григорівна, Коваль Тетяна Миколаївна.

Ухвалення в липні 2003 року Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» відкрило новий етап розвитку пенсійної системи та постановило нові завдання перед Пенсійним фондом. Із турботою про людей пенсійники Черкащини щодня наполегливо працюють над стабільним пенсійним забезпеченням кожного громадянина, який має право на пенсію, а це понад 400 тисяч осіб.

Починаючи з 2007 року, Пенсійному фонду передано функції з призначення та виплати пенсії військовослужбовцям та іншим працівникам силових міністерств і відомств. Сьогодні пенсійні виплати їм забезпечують Кононенко Анжеліка Анатоліївна та Студенець Олександр Васильович разом із працівниками очолюваних ними відділів, які приділяють багато сил і часу організації роботи з нарахування та виплати пенсії особам силових структур, яких в області налічується більше 16 тисяч.

Відповідальну роботу провели органи Фонду під час запровадження адміністрування єдиного соціального внеску з січня 2011 року. Консолідація страхових внесків до чотирьох фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування в один платіж дозволила отримати стабільно позитивну динаміку надходження коштів до бюджетів соціальних фондів.

Із першого жовтня 2013 року функції з адміністрування єдиного внеску передано до органів Міністерства доходів і зборів України. Сьогодні триває робота щодо стягнення заборгованості з єдиного внеску, адміністрування якого завершують органи Фонду.

Одним із пріоритетних напрямків роботи пенсійників є підвищення стандартів обслуговування громадян та наближення послуг до населення, в тому числі і через розширення мережі пунктів обслуговування на базі об’єднаних територіальних громад, агентських пунктів тощо.  Наближення надання пенсійних послуг – комплексна робота, яка ведеться в багатьох напрямах: від культури спілкування до використання новітніх технологій.

У 2015 році розпочався процес оптимізації структури органів Пенсійного фонду та централізації функціональних процесів на рівні головного управління відповідно до ухваленої 16 грудня 2015 року Кабінетом Міністрів України постанови № 1055 «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України», згідно з якою реорганізували територіальні органи Пенсійного фонду шляхом злиття окремих управлінь. Таким чином загальна кількість територіальних управлінь Фонду скоротилася з 22 до 15.

На базі територіальних управлінь створили структурні підрозділи об’єднаних управлінь без статусу юридичної особи, які, як і раніше, обслуговували громадян у Лисянці, Катеринополі, Ватутіному, Маньківці, Монастирищі, Христинівці, Кам’янці. Решта управлінь Фонду області не реорганізовувалися, а працювали зі статусом юридичної особи, як і до набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України.

У 2017 році процес оптимізації структури органів Пенсійного фонду в області продовжено. У І кварталі 2017 року в області скорочено загальну кількість територіальних управлінь Фонду на 6 одиниць (з 15 до 9), проведено оптимізацію трьох управлінь шляхом злиття та утворення на їх базі об’єднаного управління, чотири управління реорганізовано шляхом приєднання до об’єднаних управлінь.

Протягом листопада 2017 – березня 2018 року реорганізовано всі дев’ять підвідомчих управлінь в області шляхом приєднання їх до головного управління.

У 2019 році в головному управлінні створено новий відділ із ретроконверсії, який працює над переведенням в електронний формат паперових пенсійних справ. Начальником відділу призначено Губанову Ліну Вікторівну.

Пенсійну службу в області сьогодні очолює Світлана Миколаївна Зінник – досвідчений юрист, заслужений працівник соціальної сфери України. Завдяки грамотному організаторському підходу до справи, ефективності управлінських рішень керівника працівникам Фонду на Черкащині вдається вирішувати всі поставлені завдання. Від відповідального ставлення до роботи кожного працівника залежить повноцінне життя громадян, які потребують щоденної уваги, опіки держави та відчуття доброти, людяності, порядності.

Небайдужими до проблем найбільш незахищених верств населення, професійними, відповідальними є працівники Пенсійного фонду. Кращі з них відзначені державними, урядовими нагородами та відзнаками Пенсійного фонду України. Присвоєне почесне звання «Заслужений працівник соціальної сфери» Багрійчуку Володимиру Петровичу, Зінник Світлані Миколаївні, Кузнецю Анатолію Михайловичу, орденом княгині Ольги ІІІ ступеня нагороджена Лобода Станіслава Людвигівна, Почесними грамотами Кабінету Міністрів України нагороджені 14 працівників Фонду Черкащини, Почесними грамотами Верховної Ради – 5 працівників, отримали подяку Президента та Прем’єр-Міністра України 3 особи, Почесні відзнаки Пенсійного фонду – 117, почесні грамоти ПФУ — понад 300 осіб.

 

background Layer 1