Сплачувати вчасно єдиний соціальний внесок – обов’язок кожного
Начальник Путильського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) Іван Каптарь провів зустріч з працівниками та відвідувачами Путильського селищного ринку.
Повідомив присутнім, що з 1 січня 2000 року страховий стаж обчислюється за даними, які містяться в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Така інформація формується на основі звітності страхувальників – юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців – про нарахування заробітної плати, а також фізичних осіб-підприємців та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, про суми нарахованого єдиного внеску. Проте, не всі страхувальники своєчасно сплачують єдиний внесок, внаслідок чого значно скорочуються надходження доходів до бюджету Пенсійного фонду України, кошти якого спрямовуються на здійснення пенсійних виплат. А найголовніше – працівникам таких недобросовісних роботодавців не зараховується страховий стаж, поки заборгованість не буде повністю погашена.
З огляду на те, що з 1 січня нинішнього року для призначення пенсії за віком після досягнення 60-ліття потрібно мати не менше 25 років страхового стажу, а щороку вимога за цим критерієм зростатиме до 2028-го, коли необхідний страховий стаж становитиме 35 років, зарахування страхового стажу має важливе значення для обчислення розміру пенсійної виплати.
Посадовець акцентував увагу фізичних осіб-підприємців на тому, що провадити діяльність необхідно таким чином, щоб не допускати заборгованості з єдиного соціального внеску, яка стоїть на заваді зарахуванню періодів роботи до страхового стажу як найманих працівникам, котрі створюють їм матеріальні блага, так і для них самих.
Окрім того, в рамках проекту Міністерства юстиції України «Я маю право!» представник пенсійної служби розповів підприємцям та відвідувачам ринку про їх основні права та обов’язки в галузі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Особливу увагу звернув на необхідність офіційного працевлаштування та детінізації заробітної плати жителів району, оскільки дані фактори безпосередньо впливають на можливість реалізації громадянами свого права на пенсійне забезпечення.
Серед присутніх були розповсюджені інформаційні буклети на правову тематику. Також громадяни були ознайомлені з можливістю отримання консультацій з питань пенсійного забезпечення за телефоном «гарячої лінії», через Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України і на веб-сайті Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області.