Пропустити навігацію

Про стан організації обслуговування в області та реалізації права на пенсійне забезпечення осіб з інвалідністю

КОЛЕГІЯ

ПРИ НАЧАЛЬНИКУ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ

ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

 

РІШЕННЯ

 


29 березня 2018 р.                                            м. Чернівці                                                                 № 4-1

 

 

Про стан організації обслуговування в області та реалізації права на пенсійне забезпечення осіб з інвалідністю

 

Заслухавши доповідь начальника управління обслуговування громадян  Троцюк Л.Т. про стан організації обслуговування в області та реалізації права на пенсійне забезпечення осіб з інвалідністю, колегія відмічає наступне.

В Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області обслуговується 41,7 тис. осіб з інвалідністю, що становить 18,3 % одержувачів пенсійних виплат. Із них 28,9 тис., або 69,3% отримують пенсію по інвалідності, в тому числі 28,3 тис. пенсіонерів – за нормами Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, 0,6 тис. – за Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”. Із загальної чисельності одержувачів пенсій по інвалідності 1,7 тис. – особи з інвалідністю І групи, 8,4 тис. – ІІ групи, 18,8 тис. – ІІІ групи. В області перебуває на обліку 1,5 тис. інвалідів війни, понад 1 тис. осіб з інвалідністю, на яких поширюється Закон України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Обслуговування осіб з особливими потребами здійснюється з дотриманням стандартів, визначених Положенням про організацію прийому та обслуговування осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду України, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30.07.2015 №13-1. Пріоритетними завданнями  Головного управління при обслуговуванні осіб з інвалідністю є формування ефективної системи взаємодії з одержувачами послуг, пристосування приміщень Пенсійного фонду до потреб осіб з інвалідністю, наближення послуг до їх одержувачів, функціонування постійно діючої системи інформаційного забезпечення, вивчення особливих потреб одержувачів послуг та адаптація сфери надання послуг з урахуванням цих потреб, а також повна та своєчасна реалізація права на пенсійне забезпечення.

Як результат, в усіх сервісних центрах Головного управління  наявні засоби доступності до приміщень (пандуси, кнопка виклику спеціаліста, поручні тощо); зони очікування, місця обслуговування громадян облаштовані з урахуванням особливих потреб осіб з інвалідністю, в приміщеннях Фонду забезпечено навігацію (вказівники, орієнтаційні таблички, настінні знаки тощо), здійснено маркування зон потенційної небезпеки (тактильні матеріали, попереджувальні лінії, контрастні стрічки, світлові маячки тощо). З метою забезпечення можливості отримувати необхідну інформацію в доступний спосіб в підрозділах обслуговування громадян Головного управління розміщено інформаційні матеріали з дотриманням комфортабельної зони доступу для їх перегляду (в тому числі з урахуванням потреб осіб, які пересуваються на візку); застосоване контрастне нанесення інформації,  транслітерація тексту шрифтом Брайля для осіб з вадами зору, в загальному доступі наявні роздаточні інформаційні матеріали.

Для надання послуг особам з обмеженими фізичними можливостями пенсійною службою області використовуються  такі форми обслуговування як зустрічі за місцем проживання громадян, їх тимчасового перебування на стаціонарному лікуванні, виїзні прийоми. Обслуговування інвалідів І групи здійснюється пенсійною службою області за місцем їх проживання.

Налагоджено співпрацю з ветеранськими організаціями, лікувальними установами, територіальними центрами обслуговування одиноких громадян, центрами реабілітації інвалідів, УТОГ, УТОС, органами медико-соціальної експертизи, благодійними організаціями з метою реалізації права громадян з особливими потребами на пенсійне забезпечення та отримання консультаційних послуг з питань пенсійного законодавства. Згідно із визначеними графіками працівниками Пенсійного фонду області проводяться прийоми громадян в приміщеннях ветеранських організацій в усіх районах області та в м. Чернівцях, в обласному госпіталі інвалідів війни, на базі обласного об’єднання «Чорнобильці Буковини». Налагоджена співпраця з  товариствами УТОГ та УТОС щодо надання органами Фонду в області консультаційних послуг та прийому відповідних заяв від такої особливої категорії населення безпосередньо за місцем їх роботи. З урахуванням зазначеного в Головному управлінні розроблено Методичні рекомендації щодо обслуговування осіб з особливими потребами.

На особливому контролі перебуває питання пенсійного забезпечення осіб з інвалідністю з числа учасників антитерористичної операції.

Здійснення інформаційно-організаційних заходів провадиться із залученням соціальних партнерів та громадських організацій шляхом консультування громадян, проведення семінарів, круглих столів, організації зустрічей, розповсюдження буклетів, брошур. Питання пенсійного забезпечення осіб з інвалідністю висвітлюються в засобах масової інформації.

Забезпечено участь працівників Головного управління в роботі медико-соціальних експертних комісій, що дозволяє забезпечити формування системи взаємодії між органами Фонду, медико-соціальної експертизи та інвалідами, розширити можливості надання якісних та оперативних інформаційно-консультативних послуг з питань пенсійного забезпечення.

Пенсійне забезпечення осіб з інвалідністю здійснюється відповідно до норм чинного законодавства. Пенсіонерам з інвалідністю, незалежно від тривалості стажу та працевлаштування, гарантовано розмір пенсії на рівні не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, установленого на 1 грудня 2017 року Законом України “Про Державний бюджет України на 2017 рік”, збільшеного на 79 грн. Забезпечено виплату в розмірах не менше передбачених мінімальних пенсійних виплат для інвалідів війни, інвалідів армії, учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, визнаних інвалідами.

У зв’язку з внесенням змін до статей 30 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” більшу частину одержувачів пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання переведено на пенсію на загальних підставах. Перераховано з урахуванням 5-кратного розміру мінімальної заробітної плати пенсії осіб, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю. У зв’язку з осучасненням пенсії з 01.10.2017, у разі доцільності, здійснено зміну виду розрахунку з пенсії по інвалідності ІІ групи в розмірі пенсії за віком на пенсію по інвалідності.

Здійснюється контроль за своєчасністю встановлення пенсій інвалідам ІІ та ІІІ груп з числа учасників бойових дій в період Великої Вітчизняної війни та війни з імперіалістичною Японією, яким виповнилося 85 років, в розмірі, передбаченому для осіб з інвалідністю внаслідок війни І групи, а також контроль за призначенням державної адресної допомоги на догляд особам з числа інвалідів війни.

Забезпечено реалізацію права осіб з інвалідністю з дитинства на одночасне отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника та державної соціальної допомоги.

Призначення та продовження виплати пенсії по інвалідності провадиться в установлені терміни. З метою своєчасного звернення осіб з інвалідністю на повторний огляд та продовження виплати пенсії по інвалідності забезпечено інформування одержувачів пенсій про необхідність своєчасного переогляду у МСЕК для продовження терміну інвалідності.

Враховуючи викладене вище, колегія при начальнику Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

ВИРІШИЛА:

 

  1. Інформацію начальника управління обслуговування громадян (Троцюк Л.Т.) про стан організації обслуговування в області та реалізації права на пенсійне забезпечення осіб з інвалідністю взяти до відома.
  2. Начальнику управління обслуговування громадян (Троцюк Л.Т.), начальнику управління адміністративно-господарського забезпечення (Юрійчук В.О.) та керівникам сервісних центрів:
    • Забезпечити дотримання стандартів, визначених п.2 розділу ІІ Положення про організацію прийому та обслуговування осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду України, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.07.2015 №13-1.
    • Спільно з органами місцевого самоврядування вирішити питання щодо створення належних умов для обслуговування осіб з інвалідністю на віддалених робочих місцях працівників Фонду в об’єднаних територіальних громадах, окресливши ряд конкретних заходів по кожній об’єднаній територіальній громаді, що входить в цей перелік.
  3. Начальнику управління обслуговування громадян (Троцюк Л.Т.), керівникам сервісних центрів:
    • Продовжити практику виїзних прийомів за місцем проживання пенсіонерів, які з огляду на стан здоров’я потребують обслуговування на дому.
    • З метою збільшення частки інформування про необхідність своєчасного огляду для продовження терміну інвалідності за допомогою засобів мобільного зв’язку активізувати роботу з поповнення бази даних номерів мобільних телефонів.
    • В термін до 30.04.2018 налагодити співпрацю з територіальними організаціями УТОГ з метою забезпечення (за потреби) проведення прийому осіб із залученням фахівців, що володіють мовою жестів, та організувати роботу віддаленого робочого місця працівників пенсійної служби на базі Чернівецької міської організації УТОГ.
  4. Заступнику начальнику управління застосування пенсійного законодавства – начальнику відділу методології та організації роботи із застосування пенсійного законодавства (Московчук Г.А.), начальнику управління з питань виплати пенсій (Телешман О.П.):
    • Забезпечити додержання норм законодавства при призначенні (перерахунку) та виплаті пенсій особам з інвалідністю, виходячи із більш доцільного варіанту розрахунку пенсії.
    • Продовжити контроль за правильністю внесення даних про інвалідність в базу даних одержувачів пенсій, незалежно від виду пенсії.
  5. Начальнику управління обслуговування громадян (Троцюк Л.Т.), начальнику управління персоналу (Кружкіна С.Є.) та керівникам сервісних центрів:
    • Забезпечити взаємодію з соціальними партнерами та громадськими організаціями, які опікуються проблемами людей з особливими потребами, з метою вирішення питань пенсійного забезпечення осіб з інвалідністю.
    • Розробити до 14.04.2018 заходи з нагоди Дня пам’яті Чорнобильської трагедії та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
    • Організувати до 09.05.2018 спільно з представниками ветеранських організацій публічні виступи в засобах масової інформації з питань пенсійного забезпечення ветеранів війни.
  6. Начальнику управління обслуговування громадян (Троцюк Л.Т.), заступнику начальнику управління застосування пенсійного законодавства – начальнику відділу методології та організації роботи із застосування пенсійного законодавства (Московчук Г.А.) переглянути особові рахунки осіб з інвалідністю з дитинства І групи підгрупи А, які одержують пенсію по інвалідності, на предмет доцільності призначення державної соціальної допомоги органами соціального захисту населення, та забезпечити подальший контроль за опрацюванням виписок МСЕК зазначеної категорії осіб з урахуванням найбільш доцільного виду соціальних виплат.
  7. Начальнику управління адміністративно-господарського забезпечення (Юрійчук В.О.):
    • В термін до 01.05.2018 завершити роботи з облаштування інклюзивних умов в Сокирянському відділі обслуговування громадян (сервісний центр).
    • Провести до 01.07.2018 ремонтні роботи із забезпеченням інклюзивних умов в Глибоцькому відділі обслуговування громадян (сервісний центр).
    • В термін до 01.08.2018 провести ремонтні роботи із забезпеченням інклюзивних умов в Хотинському відділі обслуговування громадян (сервісний центр).
  8. Представникам Головного управління в медико-соціальних експертних комісіях брати більш активну участь в роботі МСЕК, забезпечивши об’єктивність і неупередженість при прийнятті рішень за результатами огляду громадян у медико-соціальних експертних комісіях.
  9. Контроль за виконанням рішення покласти на заступників начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області згідно з розподілом функціональних обов’язків.

 

Голова колегії                                                                                                                                                                                                                                                                     М. В. Романів 

Секретар                                                                                                                                                                                                                                                                                О. М. Шестаков                                                                  

 

background Layer 1