Пропустити навігацію

Представники пенсійної служби Буковини беруть участь у нарадах щодо стану дотримання законодавства про працю

novod narada 1 300x200 - Представники пенсійної служби Буковини беруть участь у нарадах щодо стану дотримання законодавства про працюПитання легалізації зарплати та зайнятості є першочерговим для усіх владних структур не лише з точки зору захисту прав громадян на їх соціальне та майбутнє пенсійне забезпечення, а й наповнення коштами бюджетів усіх рівнів для збільшення фінансового ресурсу на фінансування видатків.

Одне з питань, яке розглядалося під час виконкому Новодністровської міської ради  – легалізація виплати заробітної плати та зайнятості населення. Участь у засіданні взяла начальник Новодністровського відділу обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Наталя Якубовська.

Серед підприємств, установ та організацій, які здійснюють діяльність на території міста, зафіксовано роботодавців, які нараховують заробітну плату найманим працівникам менше мінімального розміру, також при нарахуванні заробітної плати найманим працівникам роботодавцями не враховуються схеми посадових окладів і кваліфікаційні характеристики, складність виконуваних робіт та заохочувальні виплати.

Неповна зайнятість працівників, може негативно вплинути на їх майбутні пенсійні виплати. Головним управлінням неодноразово наголошувалося, що неповна зайнятість працівників бюджетних установ негативно впливає не лише на розмір пенсійних виплат працівників, а й призводить до неефективного, неекономного витрачання керівниками таких установ бюджетних коштів, у зв’язку із необхідністю нарахування єдиного внеску, виходячи із мінімальної заробітної плати;

Наявні факти укладання роботодавцями договорів цивільно-правового характеру, замість трудових, із значною кількістю працівників.

«Значним порушенням чинного законодавства та прав працівників є несплата страхувальниками міста зобов’язань з єдиного внеску, що тягне за собою не зарахування працівникам періоду роботи до страхового стажу. До усіх боржників фізичних осіб-підприємців міста Головним управлінням надіслані листи з метою інформування їх про не зарахування до страхового стажу періоду здійснення підприємницької діяльності при наявності заборгованості з єдиного соціального внеску. Наявні випадки не здійснення роботодавцями доплати до мінімального страхового внеску при неповній зайнятості працівників, чим порушуються вимоги законодавства, а працівнику зараховується лише період, за який сплачений єдиний внесок (не повний місяць)»,- повідомила представник Фонду.

За результатами наради схвалено проекти рішень виконкому та буде прийнято відповідні рішення.

Заступник начальника фінансово-економічногоIMG c6785174b0604c9b55aed56d2389c806 V 1 300x275 - Представники пенсійної служби Буковини беруть участь у нарадах щодо стану дотримання законодавства про працю управління – начальник відділу моніторингу та аналізу звітності Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Майя Філіпець взяла участь в нараді Сторожинецької райдержадміністрації.

Під час виступу Майя Філіпець акцентувала увагу присутніх на показниках, які впливають не лише на надходження доходів до бюджетів усіх рівнів та Пенсійного фонду, а найголовніше, в подальшому на пенсійне забезпечення громадян району, тим більше, що потенціал в районі є. Наголосила, що мінімізація зайнятості працівників спостерігається у сфері  оптової та роздрібної торгівлі, надання інших індивідуальних послуг (перукарні, заклади забезпечення фізичного комфорту, релігійні організації) – в середньому 3 працівника на одного роботодавця, тимчасового розміщення й організації харчування – 4 працівника. Найнижча середня заробітна плата у працівників, які зайняті у роботодавців, що здійснюють діяльність у сфері тимчасового розміщення й організації харчування – 3606 грн., оптовій та роздрібній торгівлі – 3664 грн., промисловості – 3917 грн., транспорту – 4330 грн.,  будівництві – 4639 грн., операцій з нерухомим майном – 4711 грн. та ін.

«Велику тривогу викликає неофіційна, не задекларована, прихована зайнятість, від якої зазнають суттєвих втрат не лише бюджети усіх рівнів, а працівники, які погоджуються на таку працю та є повністю соціально незахищеними. Сьогодні органи влади, місцевого самоврядування та контролюючі органи повинні зробити все для того, щоб громадяни зрозуміли, що мінімізуючи зарплату або виплачуючи «у конверті» роботодавець «краде» у них страховий стаж та майбутню пенсію», – наголосила посадовець.

Представники Головного управління підкреслили, що дії органів влади, місцевого самоврядування та контролюючих органів до роботодавців, які порушують законодавство про працю, та конституційні права працівників, мають бути злагодженими і рішучими. Внесли низку пропозицій, направлених на підвищення рівня зайнятості та оплати праці працівників району, подолання негативних факторів, що впливають на добробут громадян району та набуття ними страхового стажу, що в подальшому вплине на визначення права на пенсію за віком та її розмір, а також надходження доходів до бюджетів усіх рівнів.

background Layer 1