Пропустити навігацію

Про підсумки роботи Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області у 2017 році і завдання на 2018 рік щодо реалізації державної політики у сфері пенсійного забезпечення

У середу, 14.02.2018, о 13.00 год., у приміщенні Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (вул. Оренбурзька, 7-А), відбулося засідання колегії при начальнику Головного управління в області на тему: «Про підсумки роботи Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області у 2017 році і завдання на 2018 рік щодо реалізації державної політики у сфері пенсійного забезпечення». Яким був цей рік для пенсійної служби Буковини, що хотілося зробити і що вже вдалося доповідав начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Михайло Васильович РОМАНІВ.

Михайло Васильович зауважив, що на початок 2018 року на обліку пенсійної служби краю перебуває понад 226 тисяч одержувачів пенсій, в тому числі 8520 «військових» пенсіонерів. Минулого року в області призначено 8892 пенсії, з яких 37,5 % пенсіонерів складають чоловіки, а 62,5 % – жінки. Також станом на 1 січня 2018 до пенсійної служби області звернулось 1114 осіб за переведенням виплати пенсії з тимчасово окупованих територій та районів проведення антитерористичної операції. Слід відмітити, що фінансування і виплата пенсій та грошових допомог щомісяця здійснюється стабільно без затримок, відповідно до графіка. Середній розмір пенсійних виплат за грудень 2017 року склав 2055,53 грн., що більше на 25,4 % до 01.01.2017 р.

– У 2017 році до бюджету Пенсійного фонду з усіх джерел доходів надійшло 4,9 млрд. грн., що становить 104,2% від бюджетних завдань. Власних доходів надійшло в сумі 1,8 млрд.грн.. Рівень забезпечення власними коштами фінансування видатків на пенсійні виплати зріс на 13,7 % і склав 47,8%. Для наповнення бюджету власними коштами пенсійна служба краю працює в режимі посиленого контролю за погашенням заборгованості з платежів до бюджету Фонду. Підготовлено матеріали та взято участь у 124 засіданнях комісій з питань погашення заборгованості, на яких заслухано 171 керівників підприємств-боржників та фізичних осіб-підприємців. Завдяки плідній та тісній співпраці із органами ДВС загалом проведеними заходами забезпечено  надходження коштів в сумі 2,0 млн.грн., що на 61,8% більше, ніж у 2016 році. А в цілому за 2017 рік борги вдалося скоротити на страхових внесках на 19,7 %, повідомив під час засідання колегії Михайло Романів.

Зауважив, що значна увага приділялася вжиттю заходів щодо сприяння детінізації заробітної плати. З метою легалізації заробітної плати працівники Фонду брали участь у зустрічах із соціальними партнерами та роботодавцями, які проводилися на базі районних та міського центру зайнятості, в тому числі – з безробітною молоддю. Проводили інформаційно-лекційні години зі студентами. Організовували семінари з питань легалізації соціально-трудових відносин працівників з роботодавцями, які здійснюють діяльність у сферах готельного, ресторанного бізнесу, громадського харчування, в будівельній галузі та у сфері торгівлі.

Щомісячно проводили аналіз даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, за результатами якого забезпечено інформування органів влади, місцевого самоврядування та соціальних партнерів. За матеріалами Головного управління відбулися засідання колегії обласної державної адміністрації та колегій майже усіх райдержадміністрацій.

У складі робочих груп з питань легалізації виплати зарплати і зайнятості населення працівники Фонду взяли участь у проведенні 955 спільних обстеженнях 102 юридичних та 853 фізичних осіб – підприємців щодо дотримання законодавства про працю.

Внаслідок вжитих спільних заходів та проведеної інформаційно-роз’яснювальної роботи легалізовано працю 5,1 тисячі найманих працівників та фізичних осіб-підприємців, що дозволило залучити 3,8 млн.грн. єдиного внеску.

Впродовж 2017 року продовжувалась робота по наближенню послуг Пенсійного фонду України за місцем проживання громадян.

Важливим кроком поліпшення обслуговування громадян стало надання їм можливості звертатись за отриманням послуг за місцем проживання, поза межами територіальних управлінь. Формами такої роботи, насамперед є надання послуг на рівні територіальних громад. Наразі у 8 районах області створено віддалені робочі місця фахівців Пенсійного фонду, мережа яких охоплює 16 із 26 існуючих в області об’єднаних територіальних громадах. В місті Новодністровськ забезпечено повноцінну роботу підрозділу обслуговування громадян: від прийому до обробки пенсійної документації.

Крім того, поза межами ОТГ налагоджено обслуговування громадян на віддалених робочих місцях в Чернівецькому міському центрі зайнятості, Відділенні „Ощадного банку” та ЦНАПі в Садгірському районі м.Чернівці, мікрорайонах Калічанка та Роша, а також в Іванівецькій сільській раді Кельменецького району.

У планах на 2018 рік – забезпечити на 100 % створення віддалених робочих місць в об’єднаних територіальних громадах, розширити мережу пунктів обслуговування громадян, в тому числі на базі ЦНАПів, прозорих соціальних офісів, банків, органів влади тощо.

В усіх фронт-офісах області облаштовано пандуси, кнопки виклику, контрастні та тактильні стрічки для маркування сходинок та зон, де змінюється рівень підлоги, орієнтиру входу та зміни напрямку руху, розміщено інформаційні стікери та тактильні інформаційні таблички, що відповідають вимогам осіб з вадами зору, оформлені шрифтом Брайля, виділені місця для паркування автомобілів для осіб з інвалідністю.

Працівники пенсійної служби краю піклуються про те, щоб забезпечити максимальний комфорт для усіх відвідувачів. А оскільки дорослі часто заходять до установ з дітками, пенсійники подбали про те, щоб маленькі відвідувачі не нудьгували в очікуванні бабусь чи дідусів, які вирішують свої справи, і мали можливість цікаво провести цей час.

Для цього в управліннях обслуговування громадян обладнали спеціальні куточки «Для маленьких відвідувачів», щоб дітки могли побавитись з різноманітними іграшками, поспілкуватися одне з одним, погратися й порозважатися, поки дорослі займаються серйозними справами.

Що ж стосується планів на майбутнє, то М.Романів зауважив: «Серед пріоритетних завдань, які ставить перед собою пенсійна служба краю на 2018 рік, – втілення чергових заходів, спрямованих на подальше удосконалення своєї роботи та на підвищення якості обслуговування громадян, продовження активної інформаційної роботи серед громадськості краю із висвітлення завдань пенсійної політики, стану їх реалізації та позитивної динаміки у змінах розмірів пенсійного забезпечення громадян».

background Layer 1