На зустрічах з трудовими колективами представники Фонду радять буковинцям завчасно дбати про пенсійне майбутнє
Інформування краян з питань пенсійного забезпечення – одна з найважливіших ділянок роботи пенсійної служби, якій приділяється значна увага та докладається максимуму зусиль. Для ефективного донесення роз’яснень до людей представники Фонду використовують широкий спектр різноманітних форм комунікації з краянами, серед яких – зустрічі з трудовими колективами.
Про актуальні питання пенсійного забезпечення розповіла працівникам районного відділу освіти головний спеціаліст відділу Глибоцького відділу обслуговування громадян (сервісного центру) Руслана Федорюк.
Представник Фонду поінформувала освітян про умови призначення пенсій різних видів та порядок зарахування страхового стажу, зауваживши на збільшенні вимог щодо його тривалості для реалізації права на пенсійне забезпечення. Пояснила, що нинішнього року для виходу на пенсію 60-літнім особам необхідно не менше 25 років страхового стажу. Надалі вимога за цим критерієм збільшуватиметься щороку на рік і в 2028 році становитиме 35 років.
Фахівець пенсійної служби розповіла працівникам освітньої галузі про доцільність завчасного подання документів, необхідних для призначення пенсії, для проведення їх правової перевірки та розрахунку трудового стажу. Нагадала про необхідність своєчасного повідомлення про факти працевлаштування чи звільнення, зміни в складі сім’ї, зміну місця проживання, виїзд за кордон на постійне місце проживання та інші обставини, які в подальшому можуть вплинути на розмір пенсії.
На завершення зустрічі роздала тематичні буклети з актуальних питань пенсійного забезпечення та поінформувала про нові електронні послуги Веб-порталу Пенсійного фонду України, які дають можливість дистанційно переглядати персональні дані про нараховану заробітну плату і сплачені з неї страхові внески, тривалість страхового стажу. А також у режимі онлайн подавати заяви на призначення чи перерахунок пенсій, замовляти й одержувати необхідні довідки з підтвердженням QR-кодом, які мають таку ж правову силу, як і паперові аналоги. Для з’ясування тих чи інших питань пенсійного забезпечення порадила звертатись до спеціалістів Фонду за телефоном гарячої лінії та відеозв’язку.
Заступник начальника Сторожинецького відділу обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Андрій Дєєв провів зустріч з працівниками фінансового відділу Сторожинецької центральної районної лікарні.
Представник Фонду поінформував про порядок обчислення та умови зарахування страхового стажу, зарахування до нього періодів навчання, військової служби, відпустки по догляду за дітьми тощо. Надав роз’яснення порядку призначення пенсії за віком, а також розповів про пріоритетний напрямок роботи органів Пенсійного фонду – роботу з «майбутніми пенсіонерами». Наголосив на доцільності завчасного звернення до сервісного центру з документами, необхідними для призначення пенсії, з метою проведення їх всебічної правової оцінки, отримання допомоги від управління щодо витребування додаткових документів до настання пенсійного віку.
Андрій Дєєв також повідомив працівникам лікарні про можливість отримання інформації з питань пенсійного забезпечення за телефонами «гарячої» лінії, за допомогою відеозв’язку, а також про зручні електронні сервіси Веб-сайту Пенсійного фонду України, які дають можливість вирішувати чимало питань пенсійного забезпечення у режимі онлайн, не виходячи з дому.
Провідний спеціаліст Хотинського відділу обслуговування громадян Ярослава Гороховська провела зустріч з колективом працівників Хотинського будинку культури.
Фахівець пенсійної служби надала роз’яснення порядку нарахування пенсій, зауваживши на залежності її розміру від трьох показників: величини заробітку, суми сплачених з неї внесків та тривалості страхового стажу. Наголосила на підвищенні вимог за останнім критерієм, зазначивши, що кількість необхідних для виходу на пенсію за віком років трудової діяльності цьогоріч становить 25 років, і впродовж десятиліття зростатиме щороку на рік, сягнувши у 2028 році 35-літньої позначки.
Ярослава Гороховська детально роз’яснила працівникам культури важливість легальної зайнятості для майбутнього пенсійного забезпечення та розповіла про негативні наслідки отримання зарплат, прихованих від держави в конвертах. При цьому зауважила, що порушення норм законодавства про оплату праці, нелегальна зайнятість із використанням праці без укладення трудових угод з громадянами негативно впливають на стан наповнення бюджету Пенсійного фонду та позбавляють працівників соціального захисту.
Представник Фонду також поінформувала колектив про зручні можливості отримання компетентної інформації з питань пенсійного забезпечення на Веб-порталі Пенсійного фонду України та пояснила спрощену процедуру реєстрації на цьому корисному електронному сервісі.