Співпраця пенсійної служби Буковини з соціальними партнерами щодо захисту прав застрахованих осіб
Захист прав застрахованих осіб – одне з пріоритетних завдань пенсійної служби, до виконання якого працівники Фонду докладають максимум зусиль. Задля досягнення у цій справі вагомих результатів пенсійники краю тісно взаємодіють з управлінням праці та соцзахисту населення, державною фіскальною та виконавчою службами, міськими та районними держадміністраціями, контролюючими та правоохоронними органами.
В рамках вирішення завдань щодо зменшення заборгованості до бюджету Пенсійного фонду України, начальник Новоселицького відділу обслуговування громадян (сервісного центру) Анатолій Процюк і провідний спеціаліст-юрисконсульт відділу представництва інтересів фонду в судах та інших організаціях юридичного управління Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Октавіян Іоніцой провели зустріч у форматі «круглого столу» з виконавцями Новоселицького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Чернівецькій області.
Підбивши підсумки роботи з виконання виконавчих проваджень представниками державної виконавчої служби в районі за чотири місяці нинішнього року, учасники зустрічі обговорили шляхи стягнення боргів з відшкодування пенсій, призначених на пільгових умовах. Окремо розглянули ситуацію з несвоєчасною сплатою внесків до Пенсійного фонду керівником СТОВ «Тарасівці» Ілларіоном Федоренком та обговорили шляхи вирішення цієї проблеми.
Учасники засідання узгодили спільні дії подальшої роботи, серед яких проведення спільної інвентаризації виконавчих проваджень зі стягнення коштів на користь Фонду, здійснення спільних виїздів до боржників та вжиття всіх заходів примусового виконання рішень, передбачених Законом України «Про виконавче провадження».
Заступник начальника Новоселицького сервісного центру Тетяна Савчук провела
зустріч з представниками районного управління праці та соціального захисту населення.
Учасники заходу підбили підсумки спільної роботи у першому кварталі 2018 року та обговорили шляхи подальшої співпраці у справі захисту прав застрахованих осіб. Йшлося, зокрема, про взаємодію у справі виявлення порушень у сфері трудових відносин та проведення масштабної роз’яснювальної кампанії серед населення щодо важливості їх легалізації.
Представник пенсійної служби принагідно надала фахівцям районного управління праці та соціального захисту населення роз’яснення питань пенсійного забезпечення, зокрема, розповіла про особливості зарахування трудової діяльності до страхового стажу, умови виходу на пенсію за віком та порядок проведення перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам.
Начальник Заставнівського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) Віктор Стасюк у складі робочої групи разом з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації та фіскальної служби взяв участь у виїзній зустрічі з представниками юридичних осіб та приватними особами-підприємцями у Вікнянській об’єднаній громаді. Зазначений захід мав на меті проведення детального аналізу діяльності суб’єктів господарювання-орендарів ставків, відповідності її нормам чинного законодавства, забезпечення нарахувань і сплати ЄСВ та інших платежів. В результаті аналізу всіх правовстановлюючих документів, згідно з якими здійснюється господарська діяльність, співставлення обсягів можливих робіт та фактичної наявності найманої праці виявлено недоліки, які перешкоджають повномірному формуванню податкової бази, відповідно, справляють негативний вплив на рівень надходжень ЄСВ та інших бюджетних платежів. Окремим питанням члени робочої групи розглянули наявність заборгованості по ЄСВ, причини її виникнення та шляхи погашення.
Представник Пенсійного фонду принагідно поінформував присутніх на зустрічі про важливість набуття страхового стажу в контексті чинного законодавства та повідомив про зручну можливість отримання актуальної інформації з пенсійного забезпечення через веб-портал ПФУ.
Начальник Путильського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) Іван Каптарь провів спільну нараду з працівниками Путильського відділення Вижницької ОДПІ з питань погашення заборгованості зі сплати ЄСВ фізичними особами-підприємцями.
Представник Фонду ознайомив присутніх з ситуацією щодо несплати окремими страхувальниками єдиного внеску, внаслідок чого скорочуються надходження доходів до бюджету Пенсійного фонду України, кошти якого спрямовуються на здійснення пенсійних виплат. А найголовніше – працівникам таких недобросовісних роботодавців не зараховується страховий стаж, поки заборгованість не буде повністю погашена.
З огляду на те, що з 1 січня нинішнього року для призначення пенсії за віком після досягнення 60-ліття потрібно мати не менше 25 років страхового стажу, а щороку вимога за цим критерієм зростатиме до 2028-го, коли необхідний страховий стаж становитиме 35 років, зарахування страхового стажу має важливе значення для обчислення розміру пенсійної виплати.
Учасники наради провели детальний аналіз переліку суб’єктів господарювання, котрі мають заборгованість зі сплати страхових внесків, та окреслили подальший план дій щодо вирішення спільними зусиллями проблемного питання.