Пропустити навігацію

Роботодавців сфери пасажирських перевезень закликають усвідомлювати відповідальність за соціальний захист працівників

img 7873 300x200 - Роботодавців сфери пасажирських перевезень закликають усвідомлювати відповідальність за соціальний захист працівниківЗаступник начальника фінансово-економічного управління Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Майя Філіпець взяла участь у нараді,  яка відбулася в обласній державній адміністрації з суб’єктами господарювання, що здійснюють перевезення  пасажирів на приміських, міжміських, внутрішньообласних маршрутах. Предметом обговорення учасників засідання був пошук шляхів вирішення проблемних питань галузі пасажирського автомобільного транспорту.

Фахівець Пенсійного фонду озвучила проблему мінімізації заробітної плати і зайнятості працівників у сфері пасажирських перевезень. Зазначила, що середній розмір заробітної плати працівників у суб’єктів господарювання, які здійснюють перевезення пасажирів на приміських, міжміських, внутрішньообласних маршрутах, становить 3781 грн., що лише на 58 грн. (1,6%) більше мінімального розміру заробітної плати (3723 грн.) та на 39,4% менше порівняно із середньообласним показником заробітку працівників сфери транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності за даними статистики за березень 2018 року (6235,00 грн.). Зокрема, у юридичних осіб працівники отримують в середньому по 3957 грн. на місяць, а у фізичних осіб-підприємців – 3377 грн., або на 9,3% менше мінімальної зарплати.

Щоб якось обґрунтувати нарахування заробітної плати менше мінімального розміру, окремі роботодавці відображають у звітності неповну зайнятість працівників та вигадують різні схеми мінімізації зарплати. Майя Філіпець довела до відома присутніх, що Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щомісячно здійснює аналіз даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. За його результатами переліки роботодавців, які мінімізують заробітну плату, відображають неповну зайнятість працівників, не здійснюють донарахування до мінімального розміру єдиного внеску, не подають до органів Державної фіскальної служби повідомлення про прийняття на роботу, укладають договори цивільно-правового характеру замість трудових, надсилає до Управління Держпраці у Чернівецькій області та Головного управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області для використання при здійсненні контрольних заходів з питань дотримання законодавства про працю.

Фахівець Фонду закликала роботодавців до підвищення рівня оплати праці працівників, попри усі проблеми й фінансові складнощі, та зазначила, що нараховуючи заробітну плату на рівні або менше мінімального розміру, роботодавці прирікають людей на мізерні пенсійні виплати.

background Layer 1