Приватних підприємців закликають чітко дотримуватись норм трудового законодавства
Для розуміння краянами важливості офіційного працевлаштування та заробітку як гарантії соціального захисту пенсійна служба області провадить активну роз’яснювальну роботу серед населення. Особливу увагу фахівці Фонду приділяють донесенню цієї інформації до представників малого і середнього бізнесу.
Спеціалісти Новодністровського відділу обслуговування громадян провели інформаційні зустрічі з приватними підприємцями, зайнятими у сфері торгівлі та послуг, на яких поінформували представників малого і середнього бізнесу про важливість легалізації трудових відносин як запоруки соціального захисту зайнятих у ньому працівників та забезпечення їх гідного пенсійного майбутнього.
Підприємці, які працюють на ринку, в магазинах, перукарнях та салонах краси, дізнались про залежність майбутньої пенсії від тривалості страхового стажу та розміру заробітної плати, про умови добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.
Фахівці Фонду наголосили, що офіційне працевлаштування – запорука соціального захисту та гідного пенсійного забезпечення, і це повинні розуміти як роботодавці, котрі мають чітко дотримуватись норм трудового законодавства, офіційно оформляючи трудові відносини й надаючи працівникам легальні гідні заробітки, так і наймані працівники, які задля отримання соціальних гарантій та власного добробуту в літньому віці повинні уникати пропозицій тимчасового благополуччя у вигляді додаткових доплат «у конвертах». Пенсійники пояснили підприємцям, що погоджуючись на тіньовий заробіток, людина позбавляються соціального захисту, прав на гідні умови праці та гідного пенсійного забезпечення. У випадку тимчасової непрацездатності їй не оплачується лікарняний листок, після звільнення з роботи людина позбавлена права на допомогу з безробіття, не надається належна фінансова допомога жінкам під час вагітності та пологів тощо. Отож для того, щоб не опинитись у такій ситуації, необхідно вимагати від роботодавця офіційного оформлення трудових відносин та виплати гідної заслуженої легальної зарплати і сплати з неї належни х страхових внесків.
Пенсійники Новодністровського сервісного центру також ознайомили підприємців і відвідувачів ринку з роботою громадської приймальні, де здійснюється прийом за принципом “єдиного вікна”, та запросили на заняття Школи майбутнього пенсіонера для набуття знань, необхідних для обрання правильної тактики дій щодо забезпечення собі гідного пенсійного майбутнього.
Начальник Герцаївського відділу обслуговування громадян Лариса Капра та головний спеціаліст Ніна Скрипа провели зустріч з приватними підприємцями, які провадять діяльність на території району.
Фахівці Фонду привернули увагу представників малого і середнього бізнесу до необхідності дотримання норм трудового законодавства та розповіли про негативні наслідки, які спричиняє нелегальна зайнятість без укладання трудових угод. Лариса Капра закликала найманих працівників не погоджуватись на зарплату в «конвертах», бо тіньові заробітки позбавляють працюючу людину соціального захисту та гідного пенсійного забезпечення в майбутньому. Окрім того, несплата або сплата неповною мірою страхових внесків справляє негативний вплив на стан поповнення бюджету Пенсійного фонду, наголосила Лариса Капра.
Посадовець роз’яснила залежність розміру майбутніх пенсійних виплат від тривалості страхового стажу та розміру легальної заробітної плати, з якої сплачено страхові внески. Наголосила, що з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років можуть реалізувати тільки ті особи, які мають не менше 25 років страхового стажу, а надалі вимога за критерієм зростатиме щороку на рік. Отож, зауважила фахівець пенсійної служби, про стаж потрібно дбати заздалегідь та порадила конролювати ситуацію щодо його зарахування через «Особистий кабінет» на веб-порталі Пенсійного фонду України.
Начальник Заставнівського відділу обслуговування громадян Віктор Стасюк взяв участь у проведенні круглого столу з представниками малого та середнього бізнесу Кострижівської об’єднаної територіальної громадян.
Представник Фонду роз’яснив присутнім механізм співпраці органів Пенсійного фонду України, Фіскальної служби та місцевого самоврядування щодо легалізації зайнятості та детінізації заробітної плати. Ознайомивши присутніх на зустрічі з негативними фінансовими наслідками використання нелегальної зайнятості, Віктор Стасюк наголосив на важливості офіційного оформлення трудових відносин і набуття страхового стажу, особливо в контексті останніх змін у пенсійному забезпеченні. Надав консультації щодо можливостей самостійного доступу до інформації про заробіток, стаж та пенсійне забезпечення через веб-портал Пенсійного фонду.