Пропустити навігацію

Питання легалізації зарплати та зайнятості заслухано на засіданні колегії Кіцманської райдержадміністрації

2 3 300x232 - Питання легалізації зарплати та зайнятості заслухано на засіданні колегії Кіцманської райдержадміністраціїЗаступник начальника фінансово-економічного управління Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Майя Філіпець та начальник Кіцманського відділу обслуговування громадян управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Тетяна Шевчук взяли участь у засіданні колегії Кіцманської райдержадміністрації. Одним із питань, які розглядали на ньому було питання легалізації зарплати та зайнятості населення в Кіцманському районі.

Майя Філіпець зазначила, що за звітністю роботодавців Кіцманського району середня заробітна плата найманих працівників становить 5299 грн., а це найнижчий показник серед районів області. Найнижчий рівень заробітної праці працівників декларують роботодавці, які здійснюють діяльність у сфері тимчасового розміщування й організації харчування – 3351 грн., операцій з нерухомим майном – 3362 грн., оптовоїта роздрібної торгівлі – 3468 грн., будівництва– 3994 грн., транспорту – 4033 грн. та ін.

На рівень середньої заробітної плати по району негативно впливає  нарахування роботодавцями заробітної плати працівникам менше визначеного законодавством мінімального розміру, декларування ними неповної зайнятості працівників; неврахування при нарахуванні заробітної плати найманим працівникам схем посадових окладів і кваліфікаційних характеристик, складності виконуваних робіт та заохочувальних виплат; укладання з працівниками, які виконують роботу штатного працівника, договорів цивільно-правового характеру замість трудових та ін. У більш ніж третини роботодавців району працівникам нараховується зарплата менше мінімального розміру, у 17,9% – на рівні мінімального розміру, у 43,3% – більше мінімального розміру до двох мінімальних зарплат і у 5,1% – більше двох мінімальних зарплат.

«Такий стан із оплатою праці в районі не сприяє наповненню місцевих бюджетів, а працівники, отримуючи мізерну платню, не можуть розраховувати у майбутньому при досягненні пенсійного віку на більший  розмір пенсійної виплати, ніж мінімальний. Більшу тривогу викликає неофіційна, не задекларована, прихована зайнятість, від якої зазнають суттєвих втрат доходів бюджети усіх рівнів, а працівники, які погоджуються на працю без укладання трудового договору, є повністю соціально незахищеними», –  зазначила представник Фонду.

Першочерговим завданням органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та контролюючих органів має бути залучення роботодавців до сплати податків, єдиного внеску за найманих kitsman shemchuk kolegiya 300x218 - Питання легалізації зарплати та зайнятості заслухано на засіданні колегії Кіцманської райдержадміністраціїпрацівників та фізичних осіб-підприємців за себе.

Начальник Кіцманського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) Тетяна Шемчук зазначила, що станом на 01.08.2018 пенсійним обслуговуванням охоплено 18438 пенсіонерів Кіцманського району, що на 235 осіб або на 1,3% менше порівняно з відповідними даними 2017 року.

У структурі пенсійних виплат найбільшу питому вагу по району становлять пенсії за віком – 81,1 % (14954 пенсіонери), по інвалідності – 1784 особи, у зв’язку з втратою годувальника – 563 особи, інші види пенсій отримують 1136 громадян та 1 особа отримує довічне грошове утримання суддів.

Із загальної чисельності пенсіонерів продовжують працювати понад 2 тис. пенсіонерів або 11,3 % загальної чисельності.

Тетяна Шемчук закликала представників органів місцевої влади та самоврядування спрямувати спільні зусилля на виявлення фактів неофіційного найму працівників, інформувати про такі випадки Управління Держпраці з метою здійснення відповідних контрольних заходів та їх подальшого залучення до сплати внесків.

background Layer 1