Недобросовісні роботодавці прирікають своїх працівників на мізерні пенсії в майбутньому, виплачуючи їм занижені зарплати
Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, забезпечення якої є обов’язковим на всій території України. Однак окремі буковинські роботодавці, намагаючись уникнути «обтяжливих процедур оподаткування», свідомо занижують заробітки своїм працівникам. Для цього вдаються до застосування різних схем, порушуючи законні права найманих працівників. Зокрема, використовують їх працю без належного оформлення трудових відносин або укладають угоди цивільно-правового характеру замість трудових, приховують фактично відпрацьований час тощо.
За звітністю страхувальників, заробітну плату на рівні та менше мінімального розміру роботодавці нараховують 26,3% загальної кількості застрахованих осіб. Зокрема, за січень-березень нинішнього року такі заробітки в середньому отримали понад 37 тисяч буковинців, більша половина яких (60,4% або більше 22 тисяч осіб) – менші законодавчо встановленого мінімального розміру. Внаслідок цього сьогодні такі працівники приречені на мінімальні соціальні виплати, а в майбутньому – на мінімальний рівень пенсії.
Крім того, мінімізація зарплати та зайнятості негативно впливає на надходження доходів до бюджетів усіх рівнів, які мали би спрямовуватися на утримання закладів освіти, культури, охорони здоров’я та іншої інфраструктури населених пунктів.
Прикро, що працівник сам погоджується працювати за мізерну винагороду або взагалі отримує її в «конверті», не думаючи про завтрашній день.
Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області закликає буковинців дбати про гідну старість, належно оцінюючи власну працю та офіційно оформляючи трудові відносини, а роботодавцям нагадує, що за нелегальну зайнятість та недотримання мінімальних соціальних гарантій чинним законодавством передбачена відповідальність у вигляді штрафу.