В Кіцмані проведено семінар-навчання із представниками роботодавців-страхувальників
Працівниками Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (начальник відділу з питань призначення та перерахунків пенсії №5 Борис Білан та провідні спеціалісти відділу супроводження інформаційних систем та електронних реєстрів
Світлана Російчук та Ірина Короп) проведено семінар-навчання із представниками роботодавців-страхувальників. На семінарі піднімались питання щодо заповнення звітності в розрізі застрахованих осіб та ведення реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Під час виступу Борис Білан розказав про пенсійне забезпечення та вплив страхового стажу на право на призначення пенсії.
Далі на семінарі піднімались питання щодо норм Порядку №435 та заповнення звітності по застрахованих особах та ведення обліку застрахованих осіб.
Світлана Російчук наголосила на основних типових помилках, які допускаються страхувальниками у звітності щодо нарахованих сум єдиного соціального внеску форми «Додаток 4», та навела шляхи їх усунення. Також доповідач звернула увагу про те, що відомості про застрахованих осіб формуються на підставі звітності і вчасне не усунення помилок призведе до негативних наслідків в майбутньому при нарахуванні соціальних виплат: оплати лікарняних листів, призначення допомоги по безробіттю, пенсій. Також було піднято питання щодо відображення у звітності норм законодавства щодо соціальних гарантій оплати праці.
Представникам страхувальників повідомлено про можливість внесення змін в персональні дані застрахованої особи в облікових картках реєстру застрахованих осіб (в разі виявлення помилки в основних даних (паспорт, ПІБ, стать, дата народження, місце
проживання та ін.)) шляхом подання відповідної анкети та запропоновано довести зазначену інформацію до своїх працівників.
Про можливості особистого кабінету страхувальника на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України під час свого виступу розповіла Ірина Короп. Наведені корисні функції, якими може скористатись страхувальник за допомогою цієї послуги без звернення до територіальних органів Пенсійного фонду: формування виписок про страховий стаж по працівникам, довідок ОК-7 тощо.
У ході семінару обговорювалися проблемні питання, які виникають при формуванні та подання стахувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску та виправлення помилок. Платникам надано роз’яснення про порядок формування страхового стажу, обов’язковості сплати страхових внесків та легальної зайнятості. Надані ґрунтовні відповіді на запитання щодо зарахування страхового стажу, набуття страхового стажу за умов добровільної сплати єдиного внеску та доплати до мінімального внеску.
Наприкінці семінару всі присутні отримали вичерпні відповіді на свої запитання та роздано інформаційний матеріал на різну тематику.