Шляхи активізації роботи щодо погашення заборгованості до бюджету Фонду обговорили під час обласної наради
Начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Михайло Романів провів обласну нараду з керівниками підвідомчих управлінь. Під час наради обговорено питання легалізації зайнятості населення та мобілізації зусиль щодо надходження єдиного внеску.
– За рахунок власних коштів вдалося вчасно та в повному обсязі забезпечити виплати пенсій, враховуючи усі перерахунки, які відбувалися з початку поточного року. Однак аби й надалі підтримувати цю тенденцію необхідно працювати над пошуками джерел наповнення бюджету Фонду, – зазначив начальник Головного управління Михайло Романів.
Одним з основних завдань, наголошувалося на нараді, є системна робота, спрямована на зменшення заборгованості з платежів до Фонду. У цьому питанні працівники пенсійної служби розраховують на підтримку соціальних партнерів – органів Держпраці, Державної фіскальної служби, профспілок та роботодавців. Інформаційно-роз’яснювальна робота та активна громадська позиція соціальних партнерів, громадських організацій повинні змінити відношення як страхувальників, так і самих працівників до питання офіційної зарплати і зайнятості. Люди повинні знати, що виплата заробітної плати «у конвертах» не тільки призводить до приховування від оподаткування значних сум нелегально виплаченої заробітної плати, а й зменшує надходження коштів до бюджету Пенсійного фонду, обмежує можливості пенсіонерів реалізовувати своє право на гідні пенсії, а працюючих громадян позбавляє права на всі соціальні виплати. Профспілки, роботодавці, територіальні громади не повинні стояти осторонь цієї проблеми, а активно захищати права застрахованих осіб.
Керівник пенсійної служби краю наголосив на тісній співпраці всіх профільних управлінь з ОТГ, в яких теж мають працювати інспектори праці. Також зазначив про важливість застосування не тільки сучасного інструментарію здійснення контролю, а й роз’яснювальної роботи в частині переваг легального працевлаштування.
– Інформаційно-роз’яснювальна робота щодо переваг легального працевлаштування повинна бути системною. Це і засідання комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати, робочих груп з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення. Необхідно різними способами доносити до суспільства, як деякі роботодавці нехтують правами своїх працівників, несвоєчасно виплачуючи їм зарплату, використовуючи нелегальну працю. Разом з тим, кожен працівник має усвідомити: щоб у майбутньому отримати пенсію, потрібен достатній страховий стаж, який необхідно заробити протягом трудового життя, – наголосив на нараді Михайло Романів.