Пропустити навігацію

Шляхи подолання в області незадекларованої зайнятості та її легалізації

У вівторок, 18 червня, у приміщенні Чернівецької обласної державної адміністрації (площа Центральна,1) о 12.00 год. відбулася пресконференція на тему: «Шляхи подолання в області незадекларованої зайнятості та її легалізації» за участі представників департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації, Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, Головного управління Державної фіскальної служби.

Про результати співпраці пенсійної служби області з органами влади, місцевого самоврядування, контролюючими та виконавчими службами краю у справі подолання негативного явища у сфері трудових відносин, повідомила заступниця начальника фінансово-економічного управління Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Майя ФІЛІПЕЦЬ.

Представниця Фонду наголосила на важливості подолання тіньової зайнятості, яка є серйозною перешкодою на шляху розвитку  економіки та позбавляє працівників стабільних справедливих заробітків, належного соціального захисту та гідних пенсійних перспектив. Щоб отримати належне пенсійне забезпечення при досягненні пенсійного віку, громадяни мають дбати про набуття страхового стажу вже сьогодні, а це можливо тільки за умови офіційно оформлених трудових відносин та щомісячної сплати єдиного внеску.

Майя Філіпець поінформувала про результати проведеної Головним управлінням Пенсійного фонду України в Чернівецькій області роботи, спрямованої на виявлення фактів мінімізації зайнятості та заробітної плати, інших порушень трудового законодавства, до яких вдаються несумлінні роботодавці області. Повідомила, що представники пенсійної служби беруть участь у засіданнях робочих груп з питань легалізації зайнятості, проводять активну інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення щодо негативних наслідків нелегальних трудових відносин та зарплат «у конвертах».

– Здійснюючи аналіз даних реєстру застрахованих осіб, що наповнюється за звітністю страхувальників, ми виявляємо роботодавців, які мінімізують зайнятість і зарплату найманим працівникам, та інформуємо про це відповідні органи для здійснення у межах законодавства дієвих заходів. З початку року органам влади та місцевого самоврядування ми передали інформацію щодо 1712 роботодавців, за звітністю яких наявні ознаки порушень законодавства про працю; Управління Держпраці у Чернівецькій області повідомили про  2336 таких суб’єктів; Головному управлінню Державної фіскальної служби у Чернівецькій області направили дані щодо 1687 страхувальників; соціальних партнерів повідомили про  1508 роботодавців.

Результатом спільних дій усіх гілок влади та контролюючих органів є зростання порівняно з початком року на 4,6 тисячі (3,2%) кількості застрахованих осіб (легально працюючих), збільшення на 16,3% порівняно з відповідним періодом 2018 року середньомісячної заробітної плати та зростання на 23,6% (245 млн грн) надходжень єдиного внеску, – повідомила представниця Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області. Це є свідченням позитивної тенденції усвідомлення краянами прямої залежності соціального та пенсійного забезпечення від офіційно набутого страхового стажу  та легальної заробітної плати.

Незважаючи на те, що інспектори праці призупинили здійснення інспекційних відвідувань роботодавців до затвердження нового порядку їх проведення, пенсійна служба області продовжує роботу з виявлення несумлінних роботодавців та інформування контролюючих органів, – зазначила Майя Філіпець.

background Layer 1