Негативні економічні і соціальні наслідки нелегальних трудових відносин обговорили під час брифінгу
У приміщенні Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області відбувся брифінг начальника Головного управління Михайла Романіва на тему: «Негативні економічні і соціальні наслідки нелегальних трудових відносин та виплати заробітної плати в «конвертах».
– Ринок праці в області характеризується високим рівнем тінізації – 17,2% працездатного населення краю, а це майже 90 тисяч осіб, не зайняте у жодній сфері економічної діяльності. Тож вони позбавлені права на зарахування страхового стажу, і, відповідно, права на призначення пенсії, – озвучив невтішну статистику начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Михайло Романів.
Очільник пенсійної служби краю зауважив, що питанню виведення оплати праці і працевлаштування з тіні нині в державі приділяється посилена увага. Адже основним джерелом наповнення бюджетів, в тому числі й Пенсійного фонду, є податок з доходів фізичних осіб та ЄСВ. Ці кошти спрямовуються на вирішення соціальних проблем кожного населеного пункту, якісне медичне обслуговування, належний рівень освіти та культури, а головне – захист прав та законних інтересів платників податків та отримання в майбутньому гідної пенсії.
– Грубим порушенням чинного законодавства та прав працівників є несплата страхувальниками зобов’язань з єдиного внеску, що тягне за собою не зарахування працівникам періоду роботи до страхового стажу. Роботодавці, які мінімізують зарплату працівників, не виконують зобов’язань зі сплати єдиного внеску, вчиняють злочин, адже крадуть майбутнє у своїх працівників, працю яких експлуатують. Нині у 10,3 тис. страхувальників наявна заборгованість з ЄСВ на загальну суму 48,4 млн. грн.. З них по 9,8 тис. фізичних осіб-підприємців у сумі 34,9 млн. грн.. А це означає не зарахування тисячам працівників періоду роботи до страхового стажу і є потенційною загрозою збереження суспільного спокою в краї, – наголосив Михайло Романів.
Внаслідок несплати внесків з тіньових доходів до державного бюджету країна втрачає мільярди гривень, а працівники залишаються без відповідного соціального захисту та належного в майбутньому пенсійного забезпечення.
– Краянам необхідно зрозуміти: тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним, а бюджет Пенсійного фонду матиме стабільні надходження для своєчасного фінансування пенсійних виплат, – зауважив Михайло Романів.