Пропустити навігацію

Представниця Пенсійного фонду взяла участь у роботі Комісії облдержадміністрації

Filipets 300x225 - Представниця Пенсійного фонду взяла участь у роботі Комісії облдержадміністраціїЗаступниця начальника управління – начальниця відділу виконання бюджету та бюджетно-фінансової звітності фінансово-економічного управління Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Майя Філіпець взяла участь у засіданні Комісії з питань мобілізації платежів до державного та місцевих бюджетів на території області, яке відбулося в Чернівецькій облдержадміністрації.

Серед питань порядку денного представники Департаменту фінансів, інших структурних підрозділів  облдержадміністрації, Управління Держпраці, пенсійної та фіскальної служб обговорили результати діяльності робочих груп з питань легалізації виплати зарплати та зайнятості населення.

Майя Філіпець повідомила, що в області 30,4 тисячі найманих працівників роботодавці нараховують заробітну плату менше або на рівні мінімального розміру, 18,2 тисячі зайняті на умовах неповного робочого дня. Критично низький рівень оплати праці працівників декларують роботодавці, які провадять діяльність у сфері тимчасового розміщення й організації харчування; оптової та роздрібної торгівлі; наданні послуг населенню. Представниця Фонду наголосила, що величина заробітної плати є однією зі складових, які формують розмір пенсійної виплати громадянам при досягненні ними пенсійного віку. Крім цього, у зв’язку з мінімізацією зарплати та зайнятості працівників зазнають значних втрат доходів бюджети усіх рівнів, в тому числі бюджет Пенсійного фонду.

Пенсійна служба щомісячно інформує обласну, районні та міські робочі групи з питань легалізації виплати зарплати та зайнятості населення про роботодавців, за звітністю яких наявні ознаки мінімізації зарплати та зайнятості, інших порушень законодавства про працю, для заслуховування пояснень таких дій  та зобов’язання їх підвищити зарплати найманим працівникам. Представники Фонду беруть активну участь у засіданнях робочих груп та здійснюють моніторинг реагування роботодавців на отримані рекомендації. В результаті проведеної у 2019 році роботи 79  страхувальників підвищили рівень оплати праці, який був меншим за  мінімальний, 261 найманому працівникові; у 195 роботодавців зріс середній розмір заробітної плати працюючих; у 131 суб’єкта діяльності збільшилась чисельність працюючих на 375 осіб; 59 роботодавців унормували умови зайнятості  211 підлеглим, які працювали неповний робочий день.

Посадовиця Пенсійного фонду зауважила на необхідності подальшої активізації роботи, спрямованої на легалізацію трудових відносин, зокрема, проведення інформаційно-роз’яснювальних заходів серед громадян області щодо роз’яснення негативних наслідків використання найманої праці без належного оформлення та виплати зарплат «у конвертах». Закликала до подальшої плідної взаємодії у справі виведення трудових відносин з тіні через переконання громадян у тому, що для їхнього матеріального благополуччя та процвітання економіки держави всі повинні працювати чесно і прозоро.

 

background Layer 1